Медицина

5 лютого 2022, 06:00

NV Преміум

П’ять переваг кардіо, про які ви навіть не здогадуєтеся. І мова не лише про схуднення

Кардіо-вправи — це фізичне навантаження, яке підвищує частоту серцевих скорочень. Хоча деякі люди використовують їх виключно для спалювання калорій, кардіо має набагато більше переваг.

Якщо вам подобаються прогулянки з собакою або катання на велосипеді, то ви також займаєтеся кардіо, тому що майже будь-який рух можна вважати кардіо-вправою, якщо воно підвищує частоту серцевих скорочень і змушує кров циркулювати.

Але в спорті це зазвичай робиться за допомогою ритмічних рухів, що повторюються, які задіяють великі групи м'язів, такі як ноги або спина. Традиційні заняття кардіо включають йогу, біг, стрибки і навіть ходьбу по сходах у вашому будинку, тому вам варто дізнатися, що саме нам дають інтенсивні фізичні навантаження.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

1. Знизиться цукор у крові

Ваша підшлункова залоза – це орган, який допомагає перетворювати їжу, на енергію, а також сприяє травленню.

Підтримка активності допомагає покращити контроль рівня цукру в крові, знизити навантаження на цей життєво важливий орган та знизити ймовірність розвитку діабету 2 типу. Це також допомагає покращити рівень хорошого холестерину при одночасному зниженні вмісту жирів у крові.

2. Ваше сексуальне життя налагодиться

Чи знаєте ви, що ваша улюблена фізична активність допомагає сексуальній функції? Це правда — вона знижує ризик еректильної дисфункції у чоловіків і призводить до посилення збудження у жінок.

В одному дослідженні повідомлялося, що активний спосіб життя покращує еректильну функцію і є захисним фактором від проблем з ерекцією, водночас вчені також зазначають, що струнка фігура та психологічне здоров'я завдяки фізичним вправам покращують сексуальне благополуччя жінок.

3. Ви спатимете міцніше

Коли справа доходить до ліжка, спроби заснути - це останнє, чого ви хочете після довгого напруженого дня. Хорошою новиною є те, що кардіо допомагає швидше заснути та сприяє швидкому сну.

Вчені досі не знають, яким чином фізичні навантаження покращують сон, але відомо, що це так, помірні аеробні вправи збільшують тривалість повільного сну.

Повільний сон належить до глибокого сну, коли мозок і тіло мають шанс відновитись. Вправи також можуть допомогти стабілізувати ваш настрій та розслабити розум, що важливо для природного переходу до сну.

Однак переконайтеся, що уникаєте інтенсивних вправ перед сном, інакше ви будете занадто збуджені, щоб заснути.

4. Поліпшиться настрій

Ви колись помічали, що після тренування у вас піднесений настрій? Як виявилося це не збіг, а фактор, який можна пояснити.

Є причина, з якої ви почуваєтеся приголомшливо після тренування. Фізичні вправи допомагають вашій енергії, вивільняючи ендорфіни, даючи вам більше сили та наснаги протягом дня.

Наш настрій змінюється щодня, але активність допомагає підняти настрій, особливо після напруженого дня. Так що наступного разу, коли ви відчуєте стрес або у вас буде вихідний, займіться фізичними вправами.

Крім того, кардіонавантаження допоможуть боротися з депресією, підвищити вашу самооцінку і звільнити гормони, що борються з напругою, такі як серотонін, дофамін та норепінефрін.

5. Ви станете більш зосередженим

Кардіо-тренування можуть принести користь не тільки вашому тілу, але і мозку. Відповідно до досліджень фізична активність може знизити ризик розвитку деменції незалежно від вашого віку.

Якщо ви погано запам'ятовуєте імена, відкладіть судоку та почніть тренуватися. У дослідженні, опублікованому в Perceptual and Motor Skills, вчені з'ясували, що жінки були на 20% успішнішими в тестах на пам'ять після бігу, ніж до тренування.

Тому, якщо ви хочете покращити свій розум, почніть із роботи над своїм фізичним здоров'ям. Вирушайте на прогулянку, почніть включати до свого раціону більше свіжих фруктів та овочів і намагайтеся відмовитися від будь-яких шкідливих звичок, таких як надмірне вживання алкоголю або тютюну.

Другие новости

Всі новини