П’ять причин їсти горіхи щодня. І 10 рецептів корисних та смачних страв із горіхами

Скільки горіхів можна їсти щодня і в чому їхня користь для здоров’я (Фото:VadimVasenin/Depositphotos)
Багато хто чув про те, що горіхи корисні. Але й статті про те, що переїдання горіхів може бути небезпечним, багатьох відлякують. Давайте розберемося, наскільки вони корисні та скільки горіхів на день варто їсти.
Горіхи так чи інакше фігурують у більшості сучасних дієт, орієнтованих на здоров’я та довголіття.
Наприклад, горіхи є невід'ємною частиною середземноморської дієти.
Існують навіть різновиди горіхової монодієти, за якої все харчування зводиться до горіхів. Однак саме зловживати горіхами медики і не радять.
Горіхи — яскрава ілюстрація принципу «доброго — в міру».
У цій статті ми поговоримо про те, чому горіхи корисні та скільки горіхів має бути у вашому раціоні.
П’ять причин, чому горіхи корисні для здоров’я

Горіхи — це цінне джерело поживних речовин, які можуть принести багато користі здоров’ю.
Ось деякі з доведених наукою корисних властивостей горіхів.
Горіхи багаті на корисні жирні кислоти
Горіхи багаті на мононенасичені та поліненасичені жирні кислоти. Як показують дослідження, вони допомагають знизити рівень холестерину в крові, зменшити ризик серцево-судинних захворювань та покращити здоров’я мозку.
Горіхи містять антиоксиданти
Горіхи містять багато антиоксидантів, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами. Це може допомогти знизити ризик різних захворювань, таких як рак і серцево-судинні захворювання.
Горіхи багаті на вітаміни і мінерали
Горіхи вдосталь містять вітаміни В, вітамін Е, залізо, цинк, магній та інші мінерали, які необхідні для підтримки здоров’я організму й імунної системи.
Горіхи можуть допомогти контролювати вагу
Горіхи містять білки, жири та волокна, які можуть допомогти задовольнити почуття голоду та контролювати апетит. Це може допомогти зменшити кількість споживаних калорій та допомогти у підтримці здорової ваги.
Горіхи допомагають покращити травлення
Горіхи містять волокна, які допомагають покращити травлення та зменшити ризик запорів та інших проблем із ШКТ.
Чому горіхи можуть бути небезпечними і скільки горіхів можна їсти щодня

Основна причина, чому горіхи можуть бути небезпечними — їхня висока калорійність.
Кількість калорій у горіхах залежить від виду горіхів. Ось приблизна кількість калорій у 100 г найпоширеніших видів горіхів:
- Волоські горіхи: 654 калорії
- Мигдаль: 575 калорій
- Фундук: 628 калорій
- Кешью: 553 калорії
- Пекан: 691 калорія
- Кедрові горіхи: 673 калорії
- Макадамія: 718 калорій
- Арахіси: 567 калорій
Тому їх треба вживати з розумом і в помірній кількості.
Рекомендована кількість горіхів, яку потрібно вживати на день, може різнитися залежно від типу горіхів і загального харчування.

Однак, загальні рекомендації, які можна використовувати як орієнтир, — це вживання близько 30 грамів (близько ¼ чашки) горіхів на день.
Також важливо звертати увагу на індивідуальні особливості та здоров’я, наприклад, людям із деякими видами алергії на горіхи може бути не рекомендовано вживання горіхів.
Тому перед тим, як почати активно додавати горіхи до свого повсякденного раціону, варто проконсультуватися з фахівцем. Особливо якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям,
10 рецептів корисних для здоров’я страв із горіхами

Горіхи можна їсти як самі собою, так і в складі безлічі найрізноманітніших страв — як м’ясних, так і десертних.
Зелений салат із волоськими горіхами
Салат зі свіжих зелених овочів і волоських горіхів — це чудовий спосіб отримати багато вітамінів та антиоксидантів. Волоські горіхи можуть також допомогти покращити травлення та поліпшити рівень холестерину в крові.
Вівсяна каша з фундуком
Фундук — це прекрасне джерело білка, вітамінів і мінералів. Вівсяна каша з фундуком — це чудовий і здоровий сніданок, який допоможе вам розпочати день з енергією та здоровим апетитом.
Шоколадний торт із мигдалем
Мигдаль містить багато корисних жирів і білка, а також вітаміни та мінерали. Шоколадний торт із мигдалем може бути чудовим десертом, який допоможе покращити настрій і зарядитись енергією.
Смузі з кеш’ю
Кешью — це багате джерело білка та заліза, а також вітамінів і мінералів. Смузі з кешью — це чудовий спосіб отримати багато поживних речовин в одній страві.
Фруктовий салат із кедровими горіхами
Кедрові горіхи — це багате джерело білка та жирних кислот, які можуть допомогти покращити здоров’я серця та судин. Фруктовий салат із кедровими горіхами — це чудовий спосіб отримати багато вітамінів і мінералів в одній страві.
Грецький йогурт із волоськими горіхами
Грецький йогурт — це чудове джерело білка, а волоські горіхи — багате джерело вітамінів і мінералів. Грецький йогурт із волоськими горіхами — це прекрасний спосіб додати горіхи до вашого раціону й отримати багато поживних речовин.
Лосось із мигдалем
Лосось — це прекрасне джерело білка та жирних кислот, які можуть допомогти покращити здоров’я серця та судин. Лосось із мигдалем — це чудовий і смачний спосіб додати горіхи у ваш раціон.
Піца з кеш’ю та горгонзолою
Кешью та горгонзола — це багаті джерела білка, жирних кислот і кальцію. Піца з кешью і горгонзолою — це чудовий спосіб додати горіхи у ваш раціон і насолодитися смачною стравою.
Салат із капусти та мигдалю
Капуста — це багате джерело вітамінів і мінералів, а мигдаль — прекрасне джерело білка та жирних кислот. Салат із капусти та мигдалю — це чудовий спосіб отримати багато поживних речовин в одній страві.
Карі з кокосовими горіхами та кеш’ю
Кокосові горіхи та кеш’ю — це багаті джерела білка, жирних кислот і вітамінів. Карі з кокосовими горіхами і кеш’ю — це чудовий і смачний спосіб додати горіхи у ваш раціон і насолодитися смачною стравою.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.