Дослідники дізналися, як середземноморська дієта впливає на жінок

15 березня, 15:33
Популярна дієта довела свою користь (Фото:inaquim/Depositphotos)

Популярна дієта довела свою користь (Фото:inaquim/Depositphotos)

Згідно з метааналізом даних 16 досліджень, суворе дотримання популярної дієти може знизити ймовірність інфаркту, інсульту та інших захворювань ССС на чверть.

Аналіз об'єднав дослідження ефективності середземноморської дієти, відділивши дані жінок від чоловіків. Велика увага приділялася точності дотримання всіх розпоряджень цього режиму харчування. Всім респондентам нараховувалися бали за більш високе споживання корисних продуктів, таких як овочі та фрукти, цільнозернові продукти, бобові, горіхи та морепродукти та нижче споживання червоного та переробленого м’яса, що є частиною середземноморської дієти.

Відео дня

Дослідження показало, що жінки, які найбільш точно дотримувалися середземноморської дієти, мали на 24% нижчий ризик серцевих захворювань і на 23% нижчий ризик ранньої смерті, ніж жінки, які майже не дотримувалися дієти. За даними метааналізу, також спостерігалося зниження смертності від інсульту, але воно не було статистично значущим.

«Я дуже рада, нарешті, побачити дані про жінок, оскільки раніше вони або не були представлені, або їх було мало», — прокоментувала результати кардіолог доктор Роксана Мехран, яка не брала участі в дослідженні.

Автори також перевірили ефективність на чоловіках та отримали майже такі самі результати.

«Ризик серцевих захворювань у чоловіків був на 22% нижчим, а ризик смерті — на 23% нижчим», — каже провідний автор Сара Заман, доцент Вестмідського університету, Австралія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X