Вісім продуктів, що захищають від раку грудей. Так, вони існують

8 жовтня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Здорова, багата овочами дієта знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань (Фото:Leigh Skomal / Unsplash)

Здорова, багата овочами дієта знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань (Фото:Leigh Skomal / Unsplash)

Незліченні дослідження раку грудей визначили безліч дієтичних факторів і продуктів, які можуть знизити ризик, а також підтримати і прискорити одужання тих, хто бореться з цією страшною хворобою.

Зробити правильний вибір в продуктовому магазині — не чарівна паличка, але дослідження показують, що це може допомогти.

Якщо ви стурбовані розвитком раку грудей, вам може бути цікаво, які саме заходи ви можете зробити, щоб запобігти цьому недугу. Деякі фактори ризику, наприклад, сімейний анамнез, змінити не можна. Вибираючи здорову дієту ви можете знизити ризик не тільки деяких видів раку, але і діабету, серцевих захворювань та інсульту.

Відео дня

Хоча в цілому здорова, багата овочами дієта знижує ймовірність виникнення онкологічних захворювань, дослідження показали, що певні групи овочів можуть мати переваги в боротьбі з раковими клітинами.

1.

Волоський горіх

Волоський горіх — це один з тих корисних продуктів, які можуть знизити ризик раку грудей двома способами. По-перше, він містить вітамін, званий гамма-токоферолом, який зупиняє активацію ферменту, необхідного для виживання ракових клітин, без шкоди для здорових клітин.

Волоські горіхи також містять холестериноподібні молекули, звані фітостероли, які можуть допомогти регулювати рівень естрогену у чоловіків і жінок і навіть уповільнити зростання клітин раку грудей, блокуючи рецептори естрогену.

Дослідження на тваринах, опубліковані в журналі Nutrition and Cancer, показали, що, коли мишам давали еквівалентні для людини 50 грамів волоських горіхів щодня протягом місяця, швидкість росту пухлин у мишей, що поїдають волоські горіхи, була вдвічі менше, ніж у тварин, які не вживали волоські горіхи.

2.

Морква

Морква це не тільки недорогий, але і ще безмежно корисний продукт. Вона багата антиоксидантними каротиноїдами, такими як бета-каротин і альфа-каротин, які захищають від раку грудей.

Морква є джерелом безлічі з'єднань, що володіють протираковою активністю, в тому числі тих, які можуть посилювати позитивні ефекти хіміотерапії - адриаміцин . Морквяний сік — гарне джерело каротиноїдів.

Крім того, було виявлено, що вживання моркви знижує ризик раку стравоходу, легенів, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки, простати і яєчників.

3. Рукола

Ви не помилитеся, включивши у свій раціон багато темної листової зелені як рукола.

Рукола містить сполуки, що борються з раком, глюкозинолати, групу органічних сполук, які відповідають за гострий і гіркий смак хрестоцвітних.

Глюкозинолати розщеплюються організмом на ізотіоціанати і індол, з'єднання, які, як було показано, пригнічують розвиток ракових клітин і сприяють їх загибелі. Дослідження показало, що жінки, які їли більше хрестоцвітних, включаючи руколу, капусту, редис, броколі і капусту, мали нижчий ризик раку грудей.

4.

Броколі

Броколі — це близький родич руколи, який містить сполуку сульфорафан — вона має антибактеріальну і протираковий ефект.

Дослідження показують, що сульфорафан може пригнічувати ріст клітин раку грудей і викликати їх розпад. Броколі також багаті клітковиною, яка може захистити від раку грудей за рахунок зміни гормонального фону.

5. Насіння льону

Насіння льону є одним з найбільш вивчених продуктів з точки зору його впливу на рак молочної залози. Цей продукт містять сполуки, звані лігнани, фітоестрогенами, які можуть посилювати або пригнічувати дію естрогену.

У жінок в постменопаузі лігнани можуть викликати вироблення в організмі менше активних форм естрогену, що потенційно може знизити ризик раку грудей.

Вони також багаті альфа-ліноленовою кислотою, типом омега-3 жирів, який, як показали дослідження, пригнічує ріст, розмір, метастазування і сприяє загибелі клітин раку грудей. Насіння гарбуза, соняшнику, вівса, ячменю, бобів і ягід також містять лігнани.

6. Зелений чай

Цей напій широко споживається у всьому світі, він також має потужну антиоксидантну активність, яка може запобігти утворенню вільних радикалів, які можуть викликати пошкодження і загибель клітин.

Тому було висловлено припущення, що зелений чай може знизити ризик раку, теорія, яка була перевірена в ході ряду досліджень.

Зелений чай багатий на поліфеноли, зокрема галлат епігаллокатехін (EGCG), потужне з'єднанням, яке, як було показано, запобігає зростанню ракових клітин і викликає їх руйнування. Вони також допомагають витіснити клітини, пов’язані з раком шкіри, грудей, легенів, товстої кишки, стравоходу і сечового міхура.

7. Куркума

Куркумін, активне з'єднання куркуми, має протизапальні властивості, може пригнічувати ріст і поширення ракових клітин грудей і може сприяти їх загибелі.

Він також збільшує активність природних клітин-кілерів і запобігає вислизання пухлин молочної залози від імунної системи.

Куркумін також ефективний як проти естроген-позитивних, так і естроген-негативних клітин раку молочної залози. Крім того, він може впливати на стійкі до хіміотерапії ракові клітини.

8. Гранат

Гранат — смачне і корисне доповнення до будь-якого плану лікування раку грудей або дієти для профілактики раку грудей, будь то фрукти або сік. Додавання їх в список покупок може принести користь і іншим членам вашої сім'ї — вони також можуть допомогти в боротьбі з серцевими захворюваннями й раком простати.

Фрукт містить з'єднання званим елаготанін, яке має антиоксидантну дію.

Ця фітохімічна речовина пригнічує вироблення естрогену, що запобігає поширенню ракових клітин молочної залози і зростанню пухлин, чутливих до естрогену.

Але варто пам’ятати, що гранатовий сік може взаємодіяти з препаратами, що знижують рівень холестерину, тому запитайте свого лікаря про можливі ризики.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X