Шість причин перейти на цільнозерновий хліб. Особливо, якщо вам дорога ваша фігура

7 серпня 2021, 18:20
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Цільнозерновий хліб — єдиний вид хліба, який є живильним і універсальним доповненням до здорового харчування (Фото:Unsplash / Hector Farahani)

Цільнозерновий хліб — єдиний вид хліба, який є живильним і універсальним доповненням до здорового харчування (Фото:Unsplash / Hector Farahani)

Багато людей знають, що цільнозернові продукти поживніші, саме тому хліб із цільнозернової пшениці, є чудовою альтернативою простій білій випічці.

З ростом числа низьковуглеводних і безглютенових дієт репутацію хліба в останні роки серйозно підкосило. І хоча харчова цінність хліба дійсно залежить від бренду або від рецепта, цільнозерновий хліб — єдиний вид хліба, який, як правило, є живильним і універсальним доповненням до здорового харчування.

Відео дня

Останні дані науки про харчування свідчать про те, що наявність цілісного зерна в нашому раціоні, наприклад, цільнозернового хліба, надає низку позитивних ефектів на загальний стан здоров’я.

Згідно з новим американським дослідженням, у людей середнього і старшого віку, які їли не менше трьох порцій цільнозернових продуктів в день, обсяг талії, артеріальний тиск і рівень цукру в крові з часом збільшувався менше, ніж у тих, хто їв менше половини порції в день. дослідницька робота.

Питання про користь і шкоду цільнозернового хліба не вщухають. Серед споживачів ходить думка, що корисність продукту дещо перебільшена. А його незаперечні переваги щодо звичайного хліба з борошна вищого сорту не більше ніж маркетинговий хід, але чи так це насправді?

Покращує здоров’я серця

Цільнозернові продукти давно рекламуються як корисні для серця, і на це є вагомі причини. Дослідження, опубліковане в British Medical Journal, показало, що вживання більшої кількості цільнозернових продуктів пов’язано зі значним зниженням ризику серцево-судинних захворювань та ішемічної хвороби серця.

Вчені припускають, що щоденне вживання всього двох скибочок цільнозернового хліба або лаваша і однієї миски неочищених зерен може значно знизити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту

Допомагає контролювати вагу

Сідаючи на дієту, перше, що робить людина в такому випадку — це прибирає зі свого раціону хліб, думаючи що він додає талії кілька сантиметрів, але вибір цільної пшениці може мати протилежний ефект.

Цільнозерновий хліб не тільки зберігає здоров’я вашого серця. При помірному вживанні він може прискорити втрату ваги і поліпшити контроль апетиту. Дослідження 2018 року, опубліковане в журналі Plant Foods for Human Nutrition, вказує на прямий зв’язок між споживанням незбираного хліба і втратою жиру.

Може знизити ризик інсульту

Те ж дослідження BMJ, яке пов’язувало вживання цільнозернових злаків з більш здоровим серцем, також пов’язувало їх з нижчим ризиком інсульту. І це ще не все! Дослідження навіть показало, що смертність від будь-якої причини знизилася зі збільшенням споживання цільного зерна.

Запобігає ризику запалення

Білий хліб може бути одним з найбільш популярних продуктів, що викликають запалення, але, що дивно, цільнозерновий хліб має протилежний ефект.

Одне рандомізоване контрольоване дослідження від Molecular Nutrition & Food Research показує, як вживання цільнозернових продуктів робить благотворний вплив на системне запалення у дітей, а інше дослідження, опубліковане в Американському журналі клінічного харчування, також пов’язано зі зменшенням запалення, що призводить до зниження ризику серцево-судинних захворювань і діабету.

Покращує травлення

Це знову ж таки пов’язано з клітковиною в вашому хлібі з висівками, яка є важливим живильною речовиною для здоров’я кишечника. мікробіота (Бактерії в кишечнику) насправді харчується розчинною клітковиною (Міститься в хлібі з висівками), яка допомагає знизити рівень цукру в крові і підтримувати здоров’я кишкових бактерій.

Огляд, опублікований в журналі Cell Host & Microbe, також зміг показати чіткий зв’язок між споживанням харчових волокон і тим, як вони зберігають мікробіоту в кишечнику. Здоровий кишечник важливий для здоров’я вашого тіла, особливо серця, шлунка і травного тракту.

Знижує ризик діабету 2 типу

У досліджень також є хороші новини для тих, хто схильний до ризику розвитку діабету 2 типу. Вище споживання цільнозернових продуктів пов’язано з більш низьким ризиком розвитку діабету 2 типу. 3

З безлічі корисних для вас поживних речовин, що містяться в хлібі з висівками, клітковина є однією з найважливіших.

За даними Американської кардіологічної асоціації, в залежності від типу хліба ви, швидше за все, отримаєте 3 грами клітковини на скибочку цільнозернового хліба, що становить близько 12% від рекомендованої денної норми споживання 25 грамів клітковини в день. Клітковина допомагає стабілізувати рівень цукру в крові і знижує ризик розвитку діабету або серцево-судинних захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X