Вам все ж доведеться менше пити! Шість порад, як підвищити імунітет восени і захиститися від хвороб

13 жовтня 2021, 21:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Вкрай важливо, зміцнювати вашу імунну систему (Фото:Leon Ting / Pixabay)

Вкрай важливо, зміцнювати вашу імунну систему (Фото:Leon Ting / Pixabay)

Хоча чарівного засобу для миттєвого підвищення імунітету не існує, ви можете зробити пару простих кроків, щоб зміцнити захист свого організму від хвороб, адже коли це ще робити, як не зараз?

Однак однією з найважливіших в нашому організмі є імунна система. Вона запобігає проникненню зовнішніх бактерій і грибків в наш організм і пошкодження органів. Якщо коротко, чим краще наша імунна система, тим більш стійкі ми до хвороб і інфекцій.

Відео дня

Ось чому вкрай важливо, зміцнювати наш імунітет. Однак багато людей до сих пір не знають, як саме зберегти своє здоров'я.

1. Дотримуйтесь здорову дієту

Кращий спосіб зберегти здоров'я своєї імунної системи або всього організму в цьому відношенні — це забезпечити здорову і добре збалансовану дієту. Деякі люди добавками намагаються компенсувати необхідні живильні елементи замість того, щоб зосередиться на виборі корисної їжі.

По можливості завжди вибирайте свіжі овочі та фрукти, а не заморожені. Вам потрібно їсти різні овочі, бобові та злаки, щоб забезпечити здорову дієту для вашого тіла.

Живильні речовини, які ви отримуєте з цих продуктів, не тільки зміцнюють вашу імунну систему, а й допомагають підтримувати її в довгостроковій перспективі. Відомо, що певні продукти, такі як імбир і часник, надають надзвичайно позитивний вплив на вашу імунну систему, і ми настійно рекомендуємо вам регулярно вживати їх в свій раціон.

2. Займайтеся спортом якомога частіше

Крім здорового харчування і правильного способу життя, важливо не випустити з уваги таку річ як регулярний спорт, вправи. Регулярні вправи вкрай необхідні, під словом «регулярні» мається на увазі, що їх потрібно робити кожен день, якщо ви хочете, щоб ваш організм мав здорову і ефективну імунну систему.

Чим більше ви тренуєтеся, тим більше ви покращуєте кровообіг в організмі, що, у свою чергу, дозволяє антитілам вашої імунної системи більш вільно переміщатися по вашому тілу. Вправи також допомагають вам краще спати і підвищують рівень енергії - обидва важливі чинники, необхідних для зміцнення природного захисту.

3. Зменште споживання алкоголю

Якщо ви завзятий алкоголік і регулярно вживаєте пиво або вино, вам пора знизити споживання, щоб не пошкодити свій імунітет. Надмірне вживання алкоголю запобігає переміщенню білих кров'яних тілець, важливої частини вашої імунної системи, по вашому тілу, що може привести до швидкого захворювання. 

Ми не пропонуємо вам повністю відмовитися від вживання алкоголю(хоча це досить корисно). Замість цього зменште його до незначної кількості і постарайтеся споживати якомога менше. Ви помітите негайні ефекти у своїй імунній системі і різко знизите свої шанси захворіти.

4. Пийте більше води

Як часто ви п'єте воду? Адже це одна з найнеобхідніших речей для нашого організму, яка підтримує життєву енергію. Здорова кількість води зберігає свіжість і допомагає вашому організму підтримувати всі його звичайні функції, але також значно зміцнює ваш імунітет.

Лімфатична система, є основною частиною вашої імунної системи і містить безліч антитіл і імунних клітин, які є надзвичайно важливими для захисту внутрішніх органів вашого тіла. Нестача води робить ці лімфатичні клітини неефективними, що, врешті решт, знижує вашу імунну систему.

5. Позбавтеся від стресу

Хоча стрес може бути швидше психологічною проблемою, його наслідки безпосередньо впливають на ваше фізичне здоров'я і особливо на вашу імунну систему. Дослідження показали, що більш високий рівень стресу безпосередньо пригнічує вашу імунну систему, що, своєю чергою, дозволяє хворобам і інфекціям впливати на вас більшою мірою.

Ось чому потрібно обов'язково не ігнорувати проблему, а вирішувати її. Так звучить це набагато легше, ніж здається, але можна спробувати ряд ефективних технік і методів, таких як йога, ароматерапія, медитації, дихальні практики і спорт.

6. Загартовування

Недооцінюєте силу холодного душу. Є багато причин, за якими люди хочуть. В основному у людей є бажання зміцнити своє здоров'я і імунітет. Ще одне важливе джерело мотивації — стійкість до холоду в холодну погоду. У людей є свідоме чи несвідоме бажання збільшити силу волі. Холодний душ і гартувальні процедури корисні як для здоров'я, так і для розвитку сили волі, а успіх гарантований регулярністю.

Чергування холодної та гарячої води зміцнює судини, тонізує шкіру і підвищує імунітет. Гаряча вода відкриває пори шкіри, а холодна звужує їх, тому контрастний душ - відмінний спосіб очистити шкіру. Водні контрасти покращують кровообіг і допомагають шкірі стати більш еластичною. Регулярний ранковий контрастний душ також дає енергію, допомагає впоратися зі стресом і психологічними проблемами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X