Чи можна мати зайву вагу і бути здоровим? Відповідь вас налякає
Група шотландських дослідників дійшла висновку, що будь-яка зайва вага становить загрозу. Не існує жодного «безпечного» ожиріння.
У сучасній дієтології прийнято вважати, що є певна ступінь ожиріння, яку можна вважати цілком безпечною для здоров’я.
Якщо ви маєте зайві кілограми, але при цьому ваш метаболічний профіль (медичні показники обмінних процесів в організмі) в нормі, то ваше здоров’я не наражається на ризик.
Це не так, стверджує група науковців з університету Глазго.
Згідно з результатами їх дослідження, якщо ви маєте зайву вагу, ви все одно схильні до вищого ризику розвитку діабету, інсульту, серцево-судинних недуг і навіть респіраторних захворювань.
Що з’ясували вчені?
Результати дослідження опубліковані в медичному авторитетному виданні Diabetologia.
Фредерік Хо і його колеги з Інституту здоров’я при університеті Глазго проаналізували дані про стан здоров’я 381 тис. жителів Великобританії протягом 11 років.
Їх основним завданням було порівняння показників людей без зайвої ваги, яких вважали здоровими, і тих, хто мав зайву вагу, але при цьому мав здорові метаболічні показники. Простіше кажучи, попри зайву вагу, у них не було підвищеного тиску, високого рівня цукру в крові тощо
На перший погляд це означає, що невелика зайва вага не загрожує наслідками. Але багаторічні спостереження показують якраз протилежне.
Хо і його колеги з’ясували, що ті, хто мав нормальні метаболічні показники, але при цьому страждав на зайву вагу, були в 4,3 раза більш схильними до розвитку діабету 2-го типу. Ризик інфаркту та інсульту зростав на 18%, а ризик розвитку серцево-судинних захворювань — на 76%. Ризик респіраторних захворювань у таких людей також був вищим — на 28%.
Дослідники також з’ясували, що третина з тих, хто мав зайву вагу і нормальні метаболічні показники, протягом від трьох до п’яти років зазнавали погіршення показників.
«Терміна „метаболічно здорове ожиріння“ варто уникати, оскільки той вводить в оману», — констатує Фредерік Хо.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.