Американець видалив частину мозку, щоб перестати боятися смерті. Тепер він не боїться взагалі нічого. Буквально

14 червня 2021, 14:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

32-річний Джоді Сміт з Нью-Йорка став безстрашною людиною в буквальному сенсі цього словосполучення. Чотири роки тому йому зробили незвичайну операцію на мозку, яка повністю змінила життя чоловіка.

У 26 років Сміту діагностували епілепсію. Цей діагноз ускладнив і без того проблемний стан чоловіка — практично все життя його переслідували панічні атаки та нав’язливі думки про смерть. Лікарі не могли однозначно відповісти, з чим був пов’язаний хворобливий стан Сміта — зі смертю батька і брата, коли той був маленьким або з особливостями нервової системи. Таблетки також не допомагали, пише VICE.

Відео дня

Одного разу під час посиденьок із сім'єю Сміту стало погано. Вийшовши на свіже повітря, він втратив свідомість, а, прокинувшись через 20 хвилин, зрозумів, що він повзає по сусідському подвір'ї.

Після чергового курсу таблеток, які йому не допомогли, лікарі зрозуміли, що допоможе тільки операція. На першому її етапі медики імплантували в мозок чоловіка зонди, які мали визначити область, з якою пов’язані проблеми зі здоров’ям. Потім цілий тиждень вони намагалися викликати у Сміта припадок — він мучив себе безсонням, слухав гучну музику і навіть пив пиво.

Джоді Сміт з зондами в мозку (Фото: VICE)
Джоді Сміт з зондами в мозку / Фото: VICE

Через тиждень і після нейропсихологічного обстеження хірурги видалили праву мигдалину і правий гіпокамп Сміта. Через три дні його звільнили з лікарні, і він відразу ж відчув зміни. Спочатку він оцінював їх позитивно — його нервовий стан через страх епілептичного нападу пропав, він перестав боятися смерті, а панічні атаки і зовсім відступили.

Однак через рік він помітив зміни, яких ніхто не очікував. Одного разу його оточили п’ятеро однаково одягнених чоловіків — було очевидно, що намічається пограбування. Однак Сміт взагалі не відчув страху, він просто продовжив спокійно йти, як ніби нічого не відбувається. «Мабуть, їх самих вразила моя сміливість», — згадує чоловік.

Після цього він зауважив свою дивну поведінку після того, як його вкусив павук. «Я просто ніби подивився на це — я навіть інстинктивно не змахнув його. Я подумав, мовляв, ого, мене вкусили, і це боляче. Цікаво, що мені тепер робити?», — розповідає Сміт.

Також він помітив, що тепер спокійно стоїть на краю обриву, хоча раніше в таких випадках він відчував прискорене серцебиття, а його руки посилено пітніли.

«Коли я говорю, що більше не відчуваю страху, я описую унікальне почуття. Люди описують багато речей словом „страх“ — наприклад, „я боюся дівчат“ або „я боюся невдач“, — але я говорю про страх, який ви відчуєте, зіткнувшись зі смертю або серйозними проблемами, травмою, пошкодженням. Ось цього страху у мене немає», — розповідає Сміт.

Лікарі підтвердили, що видалення правої мигдалини могло привести до таких наслідків, адже саме вона вважається відповідальною за відчуття страху. Однак медики впевнені, що Сміт буде частіше інших опинятися в небезпечних ситуаціях, якщо буде вести себе як раніше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X