Американські вчені спростували теорію про щоденне старіння організму. Все набагато складніше

19 квітня 2021, 21:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські вчені поставили під сумнів припущення про щоденне старіння. Вони заявили, що є три періоди часу, коли тіло дійсно змінюється.

Згідно з дослідженням, проведеним вченими зі Стенфордського університету (Каліфорнія), є три вікових етапи, які мають вирішальне значення для біологічного віку: 34, 60 і 78 років. Саме в цьому віці вчені спостерігають вирішальні зміни в організмі, пише німецьке видання Focus.

Відео дня

«Ми змогли визначити хвилеподібні зміни певних білків у досліджуваних з плином часу. Це призвело до трьох хвиль старіння» — пояснюють американські дослідники,

Повідомляється, що для цього фахівці проаналізували плазму крові більше 4 тис. осіб у віці від 18 до 95 років.

Зокрема, вчені досліджували близько 3 тис. різних типів білків, що містяться в крові.

Було виявлено, що їх кількість залишалася однаковою протягом десятиліть, проте лікарі помітили великі коливання у віці 34, 60 і 78 років. Дослідники пов’язують ці стрибки білка зі значними змінами організму загалом.

Як саме білки або склад крові впливають на процес старіння, поки незрозміло.

Але результати американських вчених узгоджуються з попередніми дослідженнями, які також припускали наявність відповідних зв’язків.

Наприклад, їхні колеги зі Стенфордського університету вже проводили подібні експерименти, які показали, що переливання крові від молодих тварин позитивно впливає на здоров’я і процес старіння старих тварин.

Раніше НВ писав, що американські вчені відкрили механізм старіння та запропонували спосіб його уповільнити. Існує ймовірність створення певного набору генів або якоїсь генної терапії, яка дозволить перепрограмувати механізм старіння в людських клітинах, стверджують дослідники.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X