Японські вчені знайшли спосіб сповільнювати хвороби, пов’язані зі старінням. Так, і діабет теж

24 січня 2021, 22:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група японських дослідників виявила речовину, здатну видаляти тільки старіючі клітини, які можуть викликати пов’язані зі старінням захворювання, такі як артеріосклероз і діабет.

Команда вчених з університетів Токіо, Ніїгата і Кюсю опублікувала результати своїх досліджень в журналі Science Очікується, що їхнє відкриття допоможе лікувати хвороби, пов’язані зі старінням організму.

Відео дня

Коли клітини піддаються стресу, вони перетворюються на старіючі клітини. З віком вони накопичуються в організмі, провокуючи різні захворювання.

Дослідження на літніх мишах показали, що можна відстрочити розвиток артеріосклерозу, діабету і захворювання нирок, видаливши старіючі клітини з організму за допомогою спеціального методу. Але до сих пір не було відомо ні про одні ліки, які могли б робити це.

Вчені шукали ген, необхідний для виживання старіючої клітини, і визначили глутаміназу 1 — GLS1 — як ген, пов’язаний з метаболізмом глутаміну. Вони помітили, що внутрішня частина цієї клітини підкислена через аномалію клітинних органел, через що GLS1 потрібно активно боротися з цим, щоб вижити. Якщо ж ввести в організм глутамінази 1 з інгібітором (речовина, що сповільнює або зупиняє хід хімічних реакцій), то старіючі клітини в організмі відмирають.

Так було підтверджено поліпшення функцій нирок, легенів і печінки. Покращення також спостерігалися у мишей з артеріосклерозом або діабетом.

Очікується, що інгібітор матиме аналогічні ефекти на людський організм, оскільки було встановлено, що GLS1 в організмі людини також стає більш активним з віком. Крім того, інгібітор GLS1 вже використовувався в клінічних випробуваннях як кандидат для лікування раку.

У найближчі 5−10 років команда планує продовжити свої дослідження і перевести їх на практику — вони впевнені, що так можна буде лікувати деменцію та інші хвороби, пов’язані зі старінням людини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X