Медики назвали ефективний спосіб повернути нюх після COVID-19
Група експертів по нюху рекомендує для лікування тривалої втрати нюху, викликаною COVID-19, «тренувати» свій ніс, пробуючи відчути різні запахи.
Експерти повідомляють, що це може зайняти тривалий час, можливо, місяці, але рекомендації по швидкому та ефективному відновленню запахів дуже прості - потрібно вдихати хоча б чотири різних аромату двічі в день.
Зазвичай пацієнтам із закладеним або запалених носом призначають кортикостероїдні препарати, але, у випадку з коронавірусів все набагато складніше, втрата нюху відбувається через ураження нервової системи, і такий метод може виявитися недієвим, повідомляється в дослідженні, яке було опубліковано на Міжнародному форумі алергії і ринологии.
Крім того, кортикостероїди можуть спровокувати ряд побічних ефектів, включаючи затримку рідини, високий кров’яний тиск і перепади настрою.
В основному фахівці рекомендують чотири джерела запаху для тренування: гвоздики, троянди, лимони і евкаліпт. Але в той же час вчені рекомендують міняти запахи кожні 12 тижнів, щоб підвищити якість відновлення.
Раніше НВ писав, що сотні лікарів і вчених з усього світу закликають сферу міжнародної системи охорони здоров’я підтримати поширення вітаміну D, який, за їхніми словами, сприяє зниженню ризику важкої форми COVID-19.
Задовго до пандемії коронавируса велика частина населення світу була фізично не підготовлена до пандемії. Це пов’язано з тим, що 70% людей відчувають дефіцит вітаміну D, що провокує недостатню імунну функцію,
Всі поточні медичні дослідження повідомляють, що дефіцит вітаміну D є спільним знаменником госпіталізації пов’язаної з COVID-19.
- Це багато що пояснює. В організмі людини знайдена молекула, яка «приховує» коронавірус від антитіл
- Несподіване відкриття. Сінгапурські вчені з’ясували, як антисептики з йодом впливають на поширення COVID-19
- Шокуюча статистика. Коронавірус в десятки разів збільшує ризик смерті під час вагітності - дослідження
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.