Це багато що пояснює. В організмі людини знайдена молекула, яка «приховує» коронавірус від антитіл
В організмі людини знайдена молекула, яка може ефективно блокувати антитіла проти коронавірусу, що пояснює чому у деяких пацієнтів виникає важка форма COVID-19, попри високий рівень антитіл проти вірусу.
У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, група британських вчених виявили, що молекула— білівердин, яка є в організмі людини, може пригнічувати зв’язування антитіл зі спайковим білком (S-білок) коронавірусу.
Оскільки вакцини поширюються по всьому світу, розуміння імунітету до COVID-19, а також того, як вірус вислизає від антитіл, стає критично важливим. Однак залишається ще багато невідомого. Здатність імунної системи контролювати інфекцію і якість відповіді антитіл сильно варіюють і погано простежуються в дослідженнях.
Вчені виявили, що спайковий білок SARS-CoV-2 міцно зв’язується з білівердином — молекулою, яка надає цим білкам незвичайний зелений колір.
Команда вчених використовували сироватки крові і антитіла людей, які раніше були інфіковані коронавірусом і виявили, що білівердин може пригнічувати зв’язування людських антитіл з S-білком на 30−50%, при цьому деякі антитіла стають неефективними при нейтралізації вірусу.
Таке значне вплив було абсолютно несподіваним, оскільки биливердин зв’язується тільки з дуже маленьким ділянкою на поверхні вірусу.
За даними дослідників, білівердин кріпиться до N-кінцевого домену шипа вірусу і стабілізує його, так що шип не може відкривати частини своєї структури. Це означає, що деякі антитіла не можуть зв’язуватися з вірусом і нейтралізувати його.
Вчені відзначають, що під час ураження легень при тяжкій формі COVID-19, кількість імунних клітин в організмі зростає, що може сприяти збільшенню рівнів білівердину в оточуючих тканинах.
Дослідники продовжать цю роботу з різних сторін, включаючи вимір рівнів білівердину та інших метаболітів гема у пацієнтів з COVID-19, щоб потенційно знайти нові способи ураження на вірус.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.