Шокуюча статистика. Коронавірус в десятки разів збільшує ризик смерті під час вагітності - дослідження

27 квітня 2021, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження британських вчених показало, що вагітні жінки та новонароджені з COVID-19 схильні до вищого ризику важких наслідків для здоров’я — від госпіталізації у відділення інтенсивної терапії до летального результату.

За даними всесвітнього дослідження в якому взяло участь понад дві тисячі вагітних жінок з 18 країн світу, COVID-19 збільшує ризик летального результату в 20 разів.

Вчені порівнювали кожну вагітну жінку, інфіковану COVID-19, зі здоровими жінками з однієї лікарні і на однаковому терміні.

Відео дня

Результати спостережень виявилися гіршими, ніж припускали вчені.

Так жінки з COVID-19 під час вагітності були більш ніж на 50% схильні до ризиків ускладнень, аж до летальних випадків, в порівнянні з вагітними жінками, які не хворіли на коронавірусну інфекцію.

Новонароджені від інфікованих жінок також майже в три рази більше схильні до ризику серйозних медичних ускладнень, таких як надходження до відділення інтенсивної терапії, це пов’язано з передчасними пологами, пояснюють медики.

Таким чином, вчені повідомляють, що інфекція COVID-19 під час вагітності може бути пов’язана зі значним ризиком захворюваності та смертності для матерів і їх немовлят, особливо цей фактор загострюється при наявності супутніх захворювання. Тому існує гостра потреба у спостереженні за людьми, які перехворіли через можливі довгострокові наслідки для здоров’я.

Раніше НВ писав, що незважаючи на відсутність даних клінічних випробувань щодо COVID-вакцинації за участю вагітних жінок, все більше досліджень показують, що щеплення від коронавірусу безпечні як для матері, так і для дитини.

Американські медики провели експеримент для оцінки безпеки вакцин в якому опрацювали дані понад 130 вагітних жінок, пише видання WebMD

Учасники дослідження були у віці від 18 до 45 років і отримали обидві дози вакцини Pfizer або Moderna протягом одного з триместрів. Вони надавали зразки крові і грудного молока після кожної дози вакцини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X