П’ять причин, чому ви відчуваєте тривогу вранці. Як можна уникнути ранкового пекла?

11 жовтня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Як залишатися спокійним після дзвінка будильника (Фото:Samantha Gades / Unsplash)

Як залишатися спокійним після дзвінка будильника (Фото:Samantha Gades / Unsplash)

Підвищена тривожність вранці — це не рідкість, абсолютно нормально відчувати занепокоєння в ранні години, якщо вас чекає серйозна подія в цей день,

Але якщо після того, як ваш будильник спрацьовує ви, замість того, щоб прокидатися свіжим і наповненим енергією, тривожитесь — це може зіпсувати вам настрій на увесь наступний день. Коли ви прокидаєтеся, напруга, пов’язана з виконанням денних справ, може здаватися непосильною, а з біологічної точки зору, ваші гормони можуть погіршити цей стрес.

Відео дня

Ось що вам потрібно знати про ранковий неспокій і про те, як впоратися зі стресом, коли ви прокидаєтеся.

Підвищення рівня кортизолу

Деяка частина занепокоєння може бути пов’язана з підвищенням рівня кортизолу після пробудження.

Деякі дослідження показують, що у людей схильних до стресу, кортизол особливо активно виділяється вранці.

І хоча це «абсолютно нормальне» явище, це може бути проблемою, якщо ви вже зустрічаєтеся із загальним занепокоєнням або стресом. Якщо хтось відчуває тривогу або стрес, вихідний рівень кортизолу може бути вищим, а вранці цей пік тільки зростає.

Неякісний сон

Неймовірно важливо приділяти увагу своєму графіку сну. Циркадні ритми сну можуть грати величезну роль у виникненні тривожних і панічних симптомів. У деяких дослідженнях було показано, що у людей більше панічних симптомів вранці і після обіду. Частково посилення тривожності і більш сильна версія тривоги — панічні атаки вранці і після обіду, можуть бути пов’язані з підвищенням рівня кортизолу та, можливо, інших гормонів, що викликають тривогу.

Стресова реакція знижується до ночі, поки ви спите, але у людей з більш високим рівнем тривожності тривалість сну може бути коротшою.

Для тих, хто відчуває постійне занепокоєння, пробудження з почуттям занепокоєння може бути не єдиною проблемою. Гонка розуму і постійні тривожні думки часто ускладнюють засипання людини і можуть змусити її думати про стрес, як сьогодні, так і завтра.

Коли подібне відбувається, це негативно позначається на вашому сну, який дозволяє вашому організмі повністю відновитися. Потім цей цикл має тенденцію повторюватися, що призводить до постійного недосипання і подальшого почуття тривоги кожен раз, коли ви прокидаєтеся вранці.

Нічні кошмари

Тривога і стрес також можуть впливати на сон. Ті люди, якы мало сплять, зазвичай прокидаються з великим занепокоєнням, тому що їх тіло намагається оговтатися від стресів минулого. Кошмари і панічні атаки також можуть сприяти виникненню цього відчуття стресу і занепокоєння після пробудження.

Хоча вчені до цих пір не до кінця розуміють, чому нам сняться сни, але в цілком можливо, що ваші регулярні турботи або фактори стресу переплітаються з вашими сновидіннями. У разі якщо вам сняться тривожні сни вранці, вони можуть викликати у вас підвищену тривожність і в реальному житті.

Стресові події

На початку дня ви можете бути приголомшені, думаючи про те, що у вас очікує в майбутньому дні. Це може насамперед з ранку привести до негативних думок і жахливого неспокою.

Абсолютно найбільш часта причина того, що люди відчувають тривогу вранці, полягає в тому, що вони відчувають стрес протягом дня. Коли вони прокидаються, їх тіло по суті наповнюється тривогою з урахуванням того, яким буде їх день.

Це особливо характерно для людей зі стресовою роботою, але також може вплинути на тих, хто страждає панічними атаками та іншими повсякденними стресами. Пробудження змушує їх тіло відчувати себе напруженим через імовірність напруженого дня, і в результаті виникає ранкове занепокоєння.

Неправильне харчування

Низький рівень цукру в крові через нестачу їжі може посилити симптоми ранкового занепокоєння, так само як і кофеїн і цукор.

Нарешті, деякі люди п’ють каву або їдять жирну їжу відразу після пробудження, і це може викликати почуття занепокоєння, роблячи ранкові години більш напруженими. Це зустрічається набагато рідше (невелика кількість кави зазвичай не викликає занепокоєння), але таке цілком можливо.

Краще пити каву під час їжі і почекати не менше ніж годину після пробудження. Це сповільнить засвоєння кави, так що буде менше сплеску енергії, яка може посилити ваш стрес.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X