Як різні види алкоголю впливають на ваш організм. Може, ви недооцінюєте силу віскі?

10 жовтня 2021, 06:30
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Якщо збираєтеся пити віскі, краще ні з чим не змішувати цей міцний напій (Фото:Adam Jaime/Unsplash)

Якщо збираєтеся пити віскі, краще ні з чим не змішувати цей міцний напій (Фото:Adam Jaime/Unsplash)

Пити алкоголь чи ні — це особисте рішення. Багато хто вважає його хорошим засобом для розслаблення. Інші ж навпаки, негативно ставляться до вживання спиртних напоїв через причини, пов’язані зі здоров’ям. Із наукового погляду, алкоголь не такий небезпечний, як ви собі це уявляєте.

Помірне вживання алкоголю може бути абсолютно безпечним для вас, якщо у вас немає ніяких супутніх станів, при яких категорично не можна спиртне (вагітність, наприклад).

Відео дня

Більш того, він може приносити безліч переваг для здоров’я, від зниження ризику діабету до підвищення творчих здібностей.

Але якщо ви почнете перебирати, алкоголь, безумовно, може мати негативні наслідки. Ось що відбувається з вашим організмом, коли ви випиваєте спиртні напої у помірних кількостях.

Пиво

Josh Duncan / Unsplash
Фото: Josh Duncan / Unsplash

Пиво використовують для профілактики серцевих захворювань та інсульту. Воно також може знизити ймовірність смерті від серцевого нападу, запобігає погіршенню розумових здібностей у більш пізньому віці, при хворобі Альцгеймера і багатьох інших станах, але надійних наукових доказів на підтримку хмільного напою досі немає.

Вважається, що пиво допомагає запобігти серцевим захворюванням за рахунок збільшення ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), також відомих як «хороший холестерин ». Крім того, вітамін B6 (піридоксин), що міститься в пиві, може допомогти знизити рівень цистеїну, хімічної речовини, яку вважають одним із факторів ризику серцевих захворювань.

Шампанське

Lydia Turner / Unsplash
Фото: Lydia Turner / Unsplash

Шампанське, безсумнівно, асоціюється у нас зі святом, адже цей напій часто заведено випивати на честь якихось урочистих подій. Але чи замислювалися ви колись, що відбувається з вашим тілом, коли ви п'єте шампанське?

Як і його червоно-білі аналоги, шампанське виготовляють із винограду, а це значить, що воно також містить деякі антиоксиданти.

Ці антиоксиданти допомагають підтримувати здоров’я кровоносних судин, запобігаючи утворенню тромбів і сприяючи покращенню кровообігу.

Проте, варто зазначити, що, надмірне вживання алкоголю для отримання цих переваг анулює їх, оскільки алкоголь може завдати серйозної шкоди вашому організму.

Шампанське не слід приймати більше однієї склянки два-три рази на тиждень.

Ви коли-небудь помічали, як ви відчуваєте миттєве пожвавлення після всього лише одного келиха шампанського? Ви напевно чули, що від шампанського можна сп’яніти швидше, і це не міф.

Фактично, дослідження, проведене в Університеті Суррея в Гілфорді (Англія), показало, що від шампанського напиваються швидше, ніж від стандартного білого або червоного вина.

Учені припускають, що вуглекислий газ у бульбашках прискорює надходження алкоголю в кишківник.

Віскі

Andres Haro Dominguez / Unsplash
Фото: Andres Haro Dominguez / Unsplash

Якщо збираєтеся пити віскі, краще ні з чим не змішувати цей міцний напій. У порівнянні з іншими алкогольними напоями, віскі з меншою ймовірністю викличе похмілля, залежно, звичайно, від того, скільки ви його вип'єте. Мало того, це один із найкращих напоїв з точки зору здоров’я.

На відміну від деяких інших форм алкогольних напоїв, віскі містить дуже мало жиру і натрію, велика частина його калорій складається з невеликої кількості простого цукру, який швидко розщеплюються організмом для отримання енергії. Отже, він не сприяє збільшенню маси тіла.

Дослідження показали, що вживання віскі в помірних кількостях значно покращує когнітивні функції і знижує ймовірність розвитку неврологічних розладів, викликаних старінням, таких як слабоумство і хвороба Альцгеймера. Це відбувається тому, що віскі містить антиоксидант, відомий як елагова кислота.

Вона видаляє вільні радикали, накопичені в організмі з плином часу, які прискорюють виникнення цих нейронних дегенеративних захворювань. Ефект виникає тільки при помірному вживанні, оскільки надмірне споживання віскі фактично вбиває нейрони.

Крім того, однією незаперечною перевагою віскі є те, що він діє як «розріджувач крові», за рахунок його здатності розщеплювати жир, тим самим підвищувати в ньому так званий «хороший холестерин», при цьому знижуючи ймовірність виникнення тромбозів й інсультів.

Вино

Terry Vlisidis / Unsplash
Фото: Terry Vlisidis / Unsplash

Червоне вино здавна вважали особливим напоєм для людства. Можливо, істина і правда може бути у вині, якщо вірити останнім даним учених.

Нове дослідження, проведене в Сполученому Королівстві, схоже, передбачає, що вино і зовсім може бути єдиним із алкогольних напоїв, який може бути корисним для здоров’я, і це може бути пов’язане тільки з потужними антиоксидантами, що містяться у винограді.

Деякі дослідження показали, що вживання алкоголю в невеликих або помірних кількостях може знизити ризик смертності й серцево-судинних захворювань. Але команда, що стоїть за новим дослідженням, говорить, що такі дослідження «пронизані помилками».

За даними Mayo Clinic, червоне вино містить антиоксиданти, так звані поліфеноли, які допомагають захистити внутрішню поверхню кровоносних судин у вашому серці. Поліфенол під назвою ресвератрол — це хімічна речовина, на яку ми повинні звернути увагу.

Згідно з дослідженням, при помірному вживанні вина ресвератрол допомагає підвищити рівень холестерину ліпопротеїдів високої щільності в плазмі, знизити агрегацію тромбоцитів і відновити ендотеліальну функцію.

Попри те, що ресвератрол також привернув увагу своїми антивіковими властивостями, важливо підкреслити, що, хоча експерти розповіли про його переваги, усе ще не так багато даних, що підтверджують його ефективність. Хоча, це все ж може бути приводом для тосту.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X