Скільки води потрібно пити на день? Пʼять міфів про воду, які можуть вас здивувати

Людське тіло приблизно на 60% складається із води (Фото:Manki Kim/Unsplash)
Вода необхідна для здоров’я організму, оскільки ми складаємося переважно з води. Отримання достатньої кількості H2O дозволяє нашому організму регулювати температуру тіла, підтримувати здоров’я суглобів, запобігати інфекції, доставляти поживні речовини до клітин і підтримувати належне функціонування систем органів.
Вода необхідна для здоров’я організму, оскільки ми складаємося переважно з води.
Але не існує універсального правила, що стосується гідратації. Ми всі різні, не кажучи вже про те, що різні кліматичні умови також мають значення.
Чому вода важлива?
Дуже важливо знати, як підтримувати зволоження за допомогою води. Значною мірою тому, що людське тіло приблизно на 60% складається з води, і оскільки ми постійно втрачаємо воду через сечу, піт і навіть дихання, нам потрібно переконатися, що ми замінюємо цю рідину, щоб наші клітини, тканини та органи могли функціонувати оптимально.
Вода є розчинником, тобто інші речовини можуть розчинятися в ній, що забезпечує їх транспортування між клітинами організму.
Крім того, споживання води забезпечує відповідний об'єм крові, в’язкість і циркуляцію, що є життєво важливим для належного функціонування всіх органів і тканин тіла, згідно з дослідженням, опублікованим у Nutrition Reviews.
Вода також життєво важлива для регулювання температури тіла. Вона має велику здатність накопичувати тепло, запобігаючи різким падінням внутрішньої температури, а через потовиділення вода — це, мабуть, найефективніший спосіб охолодити вас, коли температура навколишнього середовища вища за температуру тіла.
Коли виникає зневоднення?
Зневоднення виникає, коли ви втрачаєте більше рідини через потовиділення, хворобу, лихоманку або сечовипускання, ніж споживаєте з їжею та водою. Зневоднення може негативно вплинути на ваші органи та функції організму, включаючи серце та серцево-судинну систему. Коли ви зневоднені, ваш об'єм крові або кількість крові, що циркулює у вашому тілі, зменшується. Щоб компенсувати це, ваше серце б'ється швидше, збільшуючи частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск.
Крім того, коли ви зневоднені, у вашій крові зберігається більше натрію, що згущує кров і ускладнює циркуляцію крові у вашому тілі. Зволоження організму допомагає серцю легше перекачувати кров і забезпечує надходження кисню до м’язів, що сприяє ефективній роботі м’язів.
Міфи про воду
Існує багато дезінформації щодо гідратації, яка може ускладнити вжиття заходів, необхідних для збереження здоров’я.Відсутність спраги не означає, що ви не зневоднені. Ось чому важливо зруйнувати 5 поширених міфів.
Міф № 1. Потрібно випивати вісім склянок води на день
Хоча важливо залишатися зволоженим, правило «вісім склянок на день» не обов’язково ґрунтується на наукових доказах. Кількість води, яку вам потрібно випити, може залежати від багатьох факторів, таких як ваш вік, стать, вага, рівень активності та клімат.
Міф № 2. Ви повинні пити воду лише тоді, коли ви відчуваєте спрагу

Хоча спрага є хорошим показником того, коли вам потрібно пити воду, це не завжди надійно. Коли ви відчуєте спрагу, можливо, ви вже трохи зневоднені. Важливо пити воду протягом дня, навіть якщо ви не відчуваєте спраги.
Міф № 3. Вода в пляшках не містить мікропластика
Мікропластик — це крихітні частинки пластику, що знаходяться в навколишньому середовищі, розміром менше 5 мм. Вони надходять із різних джерел, у тому числі з більшого пластикового сміття, яке розпадається на дедалі менші частини.
Дослідження, опубліковане в Frontiers in Chemistry, прийшло до висновку, що ці крихітні частинки пластику можна знайти в більшості ємностей для бутильованої води. В цьому дослідженні виявили, що 93% пластикових пляшок води, які продаються в кількох країнах, містили частинки «мікропластику» із синтетичних полімерів. Багато пластикових частинок у пляшках можна помітити за допомогою лупи чи мікроскопа.
Не дивно, що ці частинки пластику з’являються в людських тілах. Центр міжнародного права виявив, що споживання пластику може призвести до серцево-судинних захворювань, раку та аутоімунних захворювань.
Міф № 4. Ви повинні пити воду під час кожного прийому їжі
Хоча важливо залишатися зволоженим, немає необхідності пити воду під час кожного прийому їжі. Деякі люди вважають, що вживання води під час їжі може допомогти їм відчути ситість і їсти менше, тоді як інші вважають, що це може заважати травленню.
Міф № 5. Питна вода може вимивати токсини з вашого тіла
Попри те, що зволоження є важливим для загального здоров’я, немає жодних доказів на підтримку твердження, що питна вода може вимивати токсини з вашого тіла. Ваші нирки та печінка відповідають за фільтрацію токсинів з вашого тіла, а не покладаються на воду.
Загалом, важливо залишатися зволоженим і регулярно пити воду протягом дня. Однак немає необхідності дотримуватися строгих правил щодо того, скільки води і коли її пити. Прислухайтеся до свого організму і пийте воду, коли є змога.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.