У Росії виявили перший випадок мавпячої віспи

12 липня, 14:31
Зараз пацієнта ізолювали, а його хвороба протікає у легкій формі (Фото:REUTERS/Christinne Muschi//File Photo)

Зараз пацієнта ізолювали, а його хвороба протікає у легкій формі (Фото:REUTERS/Christinne Muschi//File Photo)

У Росії підтверджено перший випадок зараження вірусом мавпячої віспи.

Росспоживнагляд повідомляє, що хворобу знайшли у молодого чоловіка, який повернувся з поїздки країнами Європи та звернувся до лікарні через характерний висип. Дослідження біоматеріалів хворого підтвердило, що він інфікований мавпячою віспою.

Відео дня

Зараз пацієнта ізолювали, а його хвороба протікає у легкій формі, зазначає відомство. Також там установили круг контактуючих з пацієнтом осіб, за якими тепер також спостерігають медики.

Віспа мавп є родичкою натуральної або чорної віспи, яка раніше забирала життя цілих міст у Європі. Щоправда, на відміну від останньої, вона має низьку смертність — від 1% до 10%, тоді як від натуральної віспи помирало до 30% хворих.

Вчені встановили, що вона перейшла на людей від гризунів — африканської мотузкової білки, смугастих мишей та сонь, гамбійських сумчастих щурів, іржавоносих щурів та їжаток.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X