Не ховайте маски. Віспа мавп може передаватися повітрям

8 червня, 16:53
Віспа мавп продовжує поширюватися світом (Фото:halfpoint/depositphotos)

Віспа мавп продовжує поширюватися світом (Фото:halfpoint/depositphotos)

Днями Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) оновили рекомендації для низки осіб у зв’язку з поширенням віспи мавп. До них увійшло носіння маски чи респіратора.

Незважаючи на те, що CDC незабаром видалили цей пункт, позиція фахівців залишилася незмінною: вірус віспи мавп цілком може передаватися за допомогою аерозолів.

Повітряно-краплинний спосіб — не основний шлях передачі інфекції, але випадки, коли тільки він міг пояснити захворювання, вже є. До того ж, вчені вважають, що віспа мавп багато в чому схожа на натуральну, а отже, передається і повітрям у тому числі.

Відео дня

При цьому фахівці вважають, що патоген передається виключно на короткі відстані, що потребує тісного контакту із хворим.

З цієї причини Центри з контролю та профілактики захворювань рекомендують громадянам США надягати маску у випадку, якщо хтось із їхньої родини хворий на віспу мавп. Також запобіжний захід не буде зайвим для працівників охорони здоров’я.

Раніше НВ Здоров’я вже писав про те, що за два останні тижні травня та початок червня у світі було виявлено 780 випадків захворювання. Всі вони були виявлені в 27 країнах, які не є ендемічні для віспи мавп.

У зв’язку зі збільшенням випадків захворювання на цю хворобу у США почали добровільну вакцинацію від цієї хвороби.

У Сполучених Штатах є дві схвалені CDC вакцини від віспи мавп та два противірусні препарати, які допомагають боротися із захворюванням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X