Повільне вбивство? Американські медики спростували одну з головних «страшилок» навколо коронавірусу

Чи правда, що після коронавірусу легені виявляються ушкодженими надовго? (Фото:Jaykayl/Depositphotos)
Від самого початку пандемії коронавірусу з’являються дослідження, які свідчать про довгострокові наслідки для здоров’я тих, хто перехворів.
Протягом усієї пандемії з’являються дослідження, які свідчать про те, що COVID-19 здатний істотно впливати на організм перехворілих пацієнтів.
Серед найпоширеніших випадків, які фігурують у цих дослідженнях, найчастіше зустрічається довгостроковий вплив на легені. Багато дослідників стверджують, що навіть перенісши COVID-19 у легкій формі, ви ризикуєте протягом тривалого часу відчувати наслідки хвороби у вигляді утрудненого дихання, схильності до респіраторних захворювань
Однак, нещодавнє дослідження групи американських медиків показує, що якщо такі випадки і бувають, то вони не мають масового характеру.
Що з’ясували вчені
Якщо ви перенесли COVID-19 і ваші легені потрапили під удар, це не означає, що негативний ефект обов’язково триватиме дуже довго, кажуть автори дослідження, результати якого опублікували в авторитетному виданні The Annals of Thoracic Surgery.
Вчені проаналізували дані про тих, хто переніс COVID-19 із середнім або високим ступенем тяжкості, а потім відчував якісь складнощі з легенями (різні хірургічні втручання, випадки розвитку раку легенів).
У всіх випадках, коли пацієнти мали проблеми з легенями, простежити якийсь зв’язок із недавно перенесеним COVID-19 не вдалося.
Простіше кажучи, немає жодних підстав стверджувати, що коронавірус чинить довгостроковий негативний вплив на легені пацієнтів, підсумовує Заїд Абдельсаттар, провідний автор дослідження, хірург з медичного центру при університеті Лойола, штат Іллінойс.
За його словами, важливість цього дослідження пояснюється тим, що аутопсія пацієнтів, які померли від ускладнень при COVID-19, часто показує серйозні ускладнення саме в легенях.
Абдельсаттар вважає, що потрібні подальші дослідження, які дали б можливість зрозуміти, чому деякі пацієнти повністю відновлюються після хвороби, а інші — ні.
«Наше дослідження показало, що якщо ви хворіли на COVID-19 і повністю одужали (знімки легень „чисті“), то легеневі тканини також можна вважати повністю здоровими», — робить висновок дослідник.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.