Прорив в лікуванні? Moderna починає тестувати на людях вакцину від ВІЛ

21 серпня 2021, 21:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Moderna почне випробування своєї експериментальної вакцини проти ВІЛ (Фото:REUTERS / Kamil Krzaczynski /)

Moderna почне випробування своєї експериментальної вакцини проти ВІЛ (Фото:REUTERS / Kamil Krzaczynski /)

Компанія Moderna оголосила про початок клінічних випробувань своєї експериментальної вакцини проти ВІЛ на основі мРНК.

Дані про старт випробувань революційного препарату вже внесли до реєстру клінічних випробувань Національного інституту охорони здоров’я США.

Перша фаза випробувань буде включати 56 здорових дорослих людей у віці від 18 до 50 років, які не мають ВІЛ, і буде перевіряти безпеку вакцини. Відзначається, що вакцина-кандидат функціонально подібна системі мРНК, яка успішно використовувалася у вакцині Moderna від COVID-19.

Відео дня

Moderna буде тестувати дві версії своєї нової вакцини-кандидата, офіційно названої мРНК-1 644 (другий варіант відомий як мРНК-1644v2-Core). Це перша мРНК-вакцина проти ВІЛ, випробувана на людях.

В рамках випробування буде чотири групи: дві отримають суміш версій вакцини, а дві отримають одну або іншу.

На цьому ранньому етапі випробування не є «сліпим», що означає, що кожен, хто отримає вакцину, знатиме, що він отримує. Це тому, що зараз дослідники не намагаються з’ясувати, наскільки добре працює вакцина. Ця перша фаза триватиме приблизно 10 місяців, і вони просто хочуть переконатися, що вона безпечна і викликає базову імунну відповідь.

Якщо вакцина пройде цю фазу, препаратів все одно доведеться пройти випробування фази 2 і фази 3, щоб визначити, наскільки добре вони працюють для запобігання ВІЛ-інфекції серед більш широких верств населення.

Додамо, на відміну від традиційних вакцин, які зазвичай містять деяку частину ослабленого або інактивованої вірусу, вакцини з мРНК містять «буклет з інструкціями», який передається в наші клітини і повідомляє їм, як створювати фрагменти певних білків, які знаходяться зовні цільового вірусу.

Є надія, що комбінація двох варіантів вакцини призведе до широко нейтрализуючих антитіл, які в першу чергу здатні боротися з ВІЛ-інфекцією, а також можуть бути ефективні проти низки інших вірусів в майбутньому.

У заяві для акціонерів в квітні Moderna повідомила, що на додаток до мРНК-1644 розробляє ще одну вакцину-кандидат від ВІЛ, яка називається мРНК-1 574. І мРНК-вакцини також досліджуються для запобігання безлічі інших вірусів, таких як вірус простого герпесу і грипу.

Раніше НВ писав, що вчені Scripps Research розробили препарат, що захищає від ВІЛ-інфекції. Перші випробування на людях показали 97% успіх у стимуляції рідкісного набору імунних клітин, які відіграють ключову роль в боротьбі з вірусом.

За даними некомерційної організації IAVI (Міжнародна ініціатива вакцини проти СНІДу), яка бере участь у фінансуванні та розробці дослідження Scripps Research, препарат запускає виробництво специфічних імунних клітин, які виробляють антитіла, здатні протистояти ВІЛ.

З 48 здорових дорослих добровольців, яким була зроблена вакцина в ході першої фази випробувань, майже у всіх організм почав продукувати стійкі до ВІЛ клітини.

Це демонструє «доказ нової концепції вакцини від ВІЛ, концепції, яка може бути застосована і до інших патогенів», говорить Вільям Шиф, професор і імунолог Scripps Research.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X