Moderna у справі. Нова вакцина показала неймовірний успіх у запобіганні ВІЛ

18 квітня 2021, 20:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені Scripps Research розробили препарат, що захищає від ВІЛ-інфекції. Перші випробування на людях показали 97% успіх у стимуляції рідкісного набору імунних клітин, які відіграють ключову роль у боротьбі з вірусом.

За даними некомерційної організації IAVI (Міжнародна ініціатива вакцини проти СНІДу), яка бере участь у фінансуванні та розробленні дослідження Scripps Research, препарат запускає виробництво специфічних імунних клітин, які виробляють антитіла, здатні протистояти ВІЛ.

Відео дня

Перші випробування були настільки успішними, що до наступного етапу розроблення препарату приєдналася компанія Moderna, яка спеціалізується на виготовленні ліків і вакцин. З 48 здорових дорослих добровольців, яким була зроблена вакцина під час першої фази випробувань, практично у всіх організм почав продукувати стійкі до ВІЛ клітини.

Це демонструє «доказ нової концепції вакцини від ВІЛ, концепції, яка може бути застосована і до інших патогенів», говорить Вільям Шиф, професор і імунолог Scripps Research у своїй заяві.

Насправді ВІЛ, як і будь-який інший вірус, активно мутує. Отже, антитіла проти одного штаму навряд чи зможуть впоратися з іншими. Але результати дослідження Scripss Research на людях показали, що за належної стимуляції організм дійсно здатний виробляти клітини, які можуть захищатися від різних видів ВІЛ-інфекції.

Наступним кроком буде додаткове клінічне випробування в партнерстві з Moderna, яка допоможе вченим з виготовленням вакцин з матричною рибонуклеїновою кислотою (мРНК), що «значно прискорить темпи розроблення вакцини».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X