Фітнес

12 жовтня 2022, 05:15

Ексклюзив NV

Не вбивайте себе у спортзалі. Чотири важливі причини відмовитися від інтенсивних тренувань на користь ходьби та йоги

Дослідження показують, що ходьба, плавання та йога можуть бути такими ж ефективними, як і інтенсивні тренування. Але при цьому мають переваги.

Багато хто з нас щиро вважають, що досягти відчутних результатів у фітнесі можна лише викладаючись на максимум. Тому якщо вже бігати, то до упаду, а якщо займатися на тренажерах — до сьомого поту.

Багато тренерів у залах послужливо підказують те саме. І всіляко стимулюють своїх підопічних займатися максимальною інтенсивністю. Популярний вислів щодо крепатури «болить — значить росте» говорить багато про що.

Звісно, у багатьох випадках такий підхід виправданий. Наприклад, коли ви навмисно працюєте на м'язову масу, або ставите як мету певні силові показники.

Але все ж таки переважна більшість людей займається фітнесом зовсім не для цього.

Ми найчастіше йдемо в зал або виділяємо час на пробіжку після того, як усвідомлюємо, що проводимо дуже багато часу за комп'ютером, а зайві кілограми починають накопичуватися дуже помітним чином.

Відповідно до низки недавніх досліджень для вирішення таких завдань інтенсивні тренування не обов'язкові. Навпаки, заняття з низькою інтенсивністю, наприклад, ходьба, плавання, йога, велосипед можуть бути не менш ефективними. І при цьому мають низку додаткових переваг.

Давайте розберемося, які це переваги, і чи правда, що вам більше не потрібно вбивати себе у спортзалі.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Що з'ясували вчені про тренування з високою інтенсивністю?

Ходьба, плавання та йога можуть дати кращі результати, ніж силові тренування / Фото: Pixabay

Спочатку визначимося з термінами.

За словами Брайана Нуньєза, фітнес-тренера, який тісно співпрацює з Nike, тренуваннями з низькою інтенсивністю можна вважати ті, під час яких ваш пульс знаходиться в діапазоні від 57 до 63% від вашого максимуму протягом як мінімум 30 хвилин.

Такі тренування, зазвичай, проводяться зі спокійним і послідовним ритмом.

На відміну від тренувань з високою інтенсивністю, що відрізняються чергуванням піків активності з відпочинком.

Найчастіше тренування з низькою інтенсивністю застосовуються після інших занять або у розвантажувальні дні, що загалом теж виправдано, каже Нуньєз.

Однак і власними силами вони здатні забезпечити позитивний ефект для серцево-судинної системи, причому не менший, ніж інтенсивні заняття. І при цьому, вони позбавляють від стресу і пікових навантажень, які можуть самі собою загрожувати наслідками для здоров'я.

Постійні навантаження завжди перевершують пікові щодо довгострокового ефекту для здоров'я, наголошує тренер.

І це не єдина причина, через яку вам варто розглянути відмову від інтенсивних тренувань, якщо вашою метою є загальне оздоровлення.

Чотири причини відмовитися від тренувань із високою інтенсивністю

1 Зростає мозкова активність

Згідно з дослідженням, проведеним у 2019-му році дослідниками з Університету Бонна тренування різної інтенсивності чинять різний вплив на мозок.

Так, вчені проводили сканування за допомогою МРТ мозку спортсменів, які займалися різними видами тренувань. Спостереження показали, що тяжкі тренування з піковими навантаженнями позитивно впливали на емоційний інтелект. У той час як тренування з низькою інтенсивністю позитивно впливали на реакцію уваги і здатності до пізнання. Причому ефект такого впливу був довгостроковим.

За словами Ділана Найта, фітнес-тренера з Лос-Анджелеса, тренування з низькою інтенсивністю здатні вплинути на всі когнітивні функції. Особливо важливо, що ходьба, плавання та йога мають довгостроковий вплив на нейропластичність.

Це найважливіша характеристика мозку, що визначає його здатність змінюватися і адаптуватися залежно від нового досвіду.

2 Ви можете розвинути багатозадачність

Життя сучасної людини сповнене подій і завдань, які потрібно вирішувати, найчастіше в короткі терміни, а то й зовсім одночасно.

По суті, дозволити собі виділяти час на одне завдання — неприпустима розкіш. І тут знову ж таки приходять на допомогу тренування з низькою інтенсивністю.

У вашому завантаженому дні далеко не завжди є час для повноцінного тренування у фітнес-залі. Тому багато хто з нас виділяє час рано вранці або пізно ввечері, позбавляючи себе повноцінного сну та відпочинку.

Тренування з низькою інтенсивністю можуть бути вирішенням цієї проблеми. Оскільки під час ходьби або занять йогою ви можете слухати корисний подкаст або аудіокнигу. Або ж вести важливу телефонну розмову. На біговій доріжці чи при силових вправах це неможливо, правда?

3 Менше стресу

Менша інтенсивність занять знижує стресове навантаження на м'язи та суглоби, констатує Джессіка Домі, сертифікований особистий тренер із Вірджинії.

При цьому суттєво знижується ризик травм, який супроводжує інтенсивні тренування.

4 Сплеск енергії

Вчені з університету Джорджія провели цікаве дослідження, яке порівнювало вплив різних видів фізичної активності на людей, які ведуть переважно сидячий спосіб життя.

Вони з'ясували, що заняття з низькою інтенсивністю призводять до підвищення відчуття «енергійності» у значно більшої кількості людей, ніж коли їх просили піддавати себе інтенсивним фізичним навантаженням.

Власне, однакова кількість піддослідних рапортувала про підвищення енергійності. Але серед тих, хто займався інтенсивними тренуваннями, було на 20% більше тих, хто скаржився на велику втому.

Другие новости

Всі новини