Американські вчені пропонують новий рецепт довголіття. І це погана новина для любителів м’яса

2 січня 2021, 06:36
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження американських вчених показує, що рослинні білки корисніші для здоров’я, ніж білки тваринного походження.

Згідно з цим дослідженням, отримання денної норми білка з рослинної їжі замість м’яса та яєць, знижує ризик передчасної смерті і є рецептом довголіття.

Простіше кажучи, відмова від ранкового омлету на користь порції сиру тофу або вживання бобів замість м’яса може продовжити вам життя.

Відео дня

Вчені підрахували ефект від заміщення тваринних білків білками рослинного походження. Так, кожні 3% вашої щоденної норми білків, які ви отримуєте з рослинної їжі замість м’яса, в середньому знижують ваші шанси на передчасну смерть на 10%.

При цьому цифри дуже різняться для червоного м’яса і яєць. Останні, як з’ясувалося, набагато небезпечніше.

Вчені з’ясували, що відмова від яєць на користь рослинних джерел білка призводить до зниження ризику передчасної смерті на 24% у чоловіків і на 21% у жінок.

Червоне м’ясо виявилося менш небезпечним. Але цифри все одно вражають. Відмова від червоного м’яса на користь рослинних білків призводить до зниження ризику передчасної смерті у чоловіків на 13% і у жінок на 15%.

Це дослідження ґрунтується на даних про харчові звички більш ніж 400 тис американців у період з 1995 до 2011 року.

Якщо говорити про середні показники, то з’ясувалося, що білки займають в середньому близько 15% щоденного раціону середньостатистичного американця. При цьому більше 60% цих білків мають тваринне походження.

Замінивши червоне м’ясо на цільнозернові продукти або інші рослинні білки, ви істотно знижуєте ризик передчасної смерті, констатує провідний автор дослідження, Джіякі Хуанг, співробітник Національного інституту раку США.

Раніше НВ писав про плюси і мінуси білкових дієт, які досі є одним з найпопулярніших способів схуднення в світі.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X