$2,8 млн. за укол. У США схвалили використання найдорожчих ліків у світі

22 серпня, 15:37
FDA схвалило найдорожчий препарат у світі (Фото:REUTERS/Andrew Kelly/File Photo/File Photo)

FDA схвалило найдорожчий препарат у світі (Фото:REUTERS/Andrew Kelly/File Photo/File Photo)

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США ( FDA) 17 серпня схвалило препарат Zynteglo. Один укол коштує $2,8 млн, що на $700 тис. дорожче за препарат Zolgensma, який був попереднім рекордсменом.

Zynteglo — це препарат генної терпатії від бета-таласемії, спадкової хвороби крові. Вона призводить до зниження гемоглобіну і, як наслідок, нестачі кисню в організмі.

"Сьогоднішнє схвалення — це великий крок для лікування бета-таласемії, особливо для людей, яким потрібно постійно переливання еритроцитарної маси, — говорить Пітер Маркс директор Центру оцінки та досліджень біологічних препаратів FDA. Тільки США таких пацієнтів близько 1500.

Відео дня

Вартість ін'єкції — $2,8 млн. Компанія Bluebird bio, яка розробила ліки, заявляє, що однієї ін'єкції достатньо, щоб як мінімум покращити стан пацієнта, а в кращому разі повністю вилікувати його.

Така вартість компенсується у довгостроковій перспективі, адже середня вартість переливання еритроцитарної маси становить у середньому близько $6,4 млн. за все життя.

Компанія сподівається, що перші пацієнти отримають препарат уже наприкінці 2022 року. Кожна доза Zynteglo розроблятиметься індивідуально, на основі різних показників пацієнта.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X