Без операції та гормонів. Вчені винайшли протизаплідний препарат для чоловіків з ефективністю 99%

19 серпня, 14:44
Цього року розпочнуться клінічні випробування першого негормонального чоловічого протизаплідного засобу (Фото:hannatv/Depositphotos)

Цього року розпочнуться клінічні випробування першого негормонального чоловічого протизаплідного засобу (Фото:hannatv/Depositphotos)

Перший етап випробувань революційної речовини, яка блокує рецептори ретинолу, відбувся. Експеримент на мишах показав високу ефективність препарату. Найближчим часом лікарі планують перевірити його на людях.

Зазвичай чоловіча контрацепція передбачає або презерватив, або вазектомію. Але ці методи підходять не всім чоловікам, тому лікарі багато років перебувають у пошуку препарату у таблетованій формі, який буде простим у застосуванні та не провокуватиме побічних ефектів.

Відео дня

Попередні розробки в цій галузі включали гормональні препарати. Але вони блокували тестостерон, а тому призводили до багатьох небажаних ефектів на кшталт ожиріння та зниження статевого потягу.

Команді лікарів та хіміків під керівництвом доктора медичних наук Абдулли Аль Номана вдалося створити безпечний препарат, що отримав назву GPHR-529, який впливає на рецептори ретинолу. Відомо, що недолік вітаміну А пов'язаний з безпліддям, і блокувавши вироблення відповідального за переробку цієї речовини білка, можна досягти стійкого зниження фертильності.

Попередні результати випробувань довели, що GPHR-529 має ефективність 99%. Контрацептивний ефект зберігається протягом 4-6 тижнів після прийому таблетки.

«Поки що все це виглядає багатообіцяюче. Але клінічні випробування – це остаточний тест на безпеку будь-яких ліків-кандидатів», – каже Номан.

Дослідники вже передали свій препарат лабораторії YourChoice Therapeutics. Випробування на людях планують розпочати у другій половині 2022 року.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X