Зима вдарить жорстко. Медики попереджають про наступну «тридемію»

22 листопада 2022, 07:30
Вчені радять щеплюватися, щоб убезпечити себе від хвороб (Фото:AndrewLozovyi / depositphotos)

Вчені радять щеплюватися, щоб убезпечити себе від хвороб (Фото:AndrewLozovyi / depositphotos)

Цієї зими у світі може бути не одна і навіть не три, а одразу три епідемії — ГРВІ, грипу та COVID-19, попереджають експерти.

У холоді респіраторні віруси поширюються особливо активно, внаслідок чого вчені висловлювали побоювання, що цієї зими світ може захлеснути т.зв. твіндемія — одночасна епідемія ГРВІ та грипу через те, що пандемія коронавірусу зробила імунітет більшості людей більш уразливим перед цими хворобами.

Відео дня

Однак останні дані показують також зростання випадків коронавірусу. Вчені попереджали, що ця зима буде особливо небезпечною, оскільки ймовірність виникнення епідемій грипу та коронавірусу є надзвичайно високою. За їхніми словами, крім коронавірусу та грипу свій внесок може також внести ГРВІ, через що світ стоїть на порозі т.зв. тридемії — тобто одночасної епідемії ГРВІ, грипу та COVID-19.

З іншого боку, підвищується ймовірність розвитку т.зв. флурони (flurona) — одночасного розвитку грипу та COVID-19.

Незважаючи на те, що зазвичай симптоми ГРВІ є легкопереносимими, комбінація цих вірусів може призвести до великої кількості госпіталізацій. Крім того, ми поки що дуже мало знаємо про вплив одразу трьох схожих хвороб на довгостроковий імунітет людей.

Дослідники вважають, що головною причиною можливої тридемії є ослаблення коронавірусних обмежень останнім часом. Тим же, хто хоче вберегти себе, вчені радять зробити щеплення, щоб зменшити шанс підхопити COVID-19 або грип.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X