Грип і застуда повертаються, до того ж із подвоєною силою. Чому це відбувається?

15 листопада 2022, 07:12
Ексклюзив NV
Популяційний імунітет знизився через те, що люди практично забули про ці хвороби за попередні два роки. Тепер вони повертаються (Фото:photographee.eu/depositphotos)

Популяційний імунітет знизився через те, що люди практично забули про ці хвороби за попередні два роки. Тепер вони повертаються (Фото:photographee.eu/depositphotos)

Пандемія коронавірусу та обмеження, що сталися після неї, призвели до того, що людство стало сприйнятливішим до грипу і застуди.

Маски працюють.

Вони не тільки сповільнили поширення коронавірусу, але також призвели до того, що у 2020 та 2021 роках практично не було епідемій грипу, а кількість людей, які підхопили застуду, помітно зменшилася.

Відео дня

Так, у США протягом сезону 2020–2021 років від грипу померло 600 осіб. У попередньому сезоні було близько 22 тис. смертей, а два сезони тому — 34 тис. Епідеміологи пояснювали це тим, що заходи, вжиті для запобігання поширенню коронавірусу — масковий режим, соціальна дистанція, карантин — дуже добре працюють проти грипу та застуди. Віруси грипу передаються практично так само, як SARS-CoV-2— проте вони набагато менш ефективно «чіпляються» до людей.

Однак тепер ситуація повертається, до того ж із подвоєною силою. Кількість госпіталізованих через грип людей у США вже є найвищою за останні 10 років. Чому так відбувається?

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X