Подвійний зиск. Щеплення від грипу може знизити ризик інсульту — дослідження

12 вересня, 13:57
У тих, хто отримав щеплення від грипу, ймовірність інсульту на 12% нижча, ніж у тих, хто не вакцинувався. (Фото:Centers for Disease Control and Prevention (CDC))

У тих, хто отримав щеплення від грипу, ймовірність інсульту на 12% нижча, ніж у тих, хто не вакцинувався. (Фото:Centers for Disease Control and Prevention (CDC))

Іспанські дослідники з’ясували, що щорічна вакцинація від грипу може бути пов’язана зі зниженням ризику інсульту.

У дослідженні брали участь майже 86 тисяч осіб віком від 40 років. Більше 14 тисяч із них перенесли ішемічний інсульт, який викликається блокуванням припливу крові до мозку і є найпоширенішим типом інсульту.

Відео дня

Вчені перевірили, чи отримували люди вакцину проти грипу принаймні за 14 днів до інсульту або до тієї ж дати для тих, хто не мав інсульту.

З'ясувалося, що 41,4% тих, хто переніс інсульт, отримали щеплення від грипу порівняно з 40,5% тих, хто не мав інсульту. Проте, вчені відзначають, що багато людей, яким зробили щеплення, були старшими і мали інші захворювання, що підвищували ймовірність інсульту — наприклад, високий кров'яний тиск та високий рівень холестерину.

Після коригування цих факторів вчені з'ясували, що у тих, хто отримав щеплення від грипу, ймовірність інсульту була на 12% нижчою, ніж у тих, хто не вакцинувався.

Також дослідники спробували з'ясувати, чи вакцина проти пневмонії впливає на ризик інсульту, проте в цьому випадку жодної кореляції вони не виявили.

«Ці результати — ще одна причина для людей робити щорічне щеплення від грипу, особливо якщо вони схильні до підвищеного ризику інсульту. Можливість знизити цей ризик, зробивши таку просту дію, є досить переконливою», — каже Франсіско Хосе де Абахо, один із учених, які брали участь у дослідженні.

Окремо вчені зазначають, що через те, що дослідження було обсерваційним, немає 100%-го доказу, що ризик інсульту знижує саме щеплення від грипу; воно показує лише асоціацію. Цілком можливо, що існують інші фактори, які не були виміряні і можуть впливати на ризик інсульту.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X