Погані новини для багатьох. Масштабне дослідження виявило несподіваний фактор серцевого нападу

8 серпня, 15:28
Інфаркт в одиноких людей трапляється на 30% частіше, ніж в інших (Фото:freepik)

Інфаркт в одиноких людей трапляється на 30% частіше, ніж в інших (Фото:freepik)

За даними Каліфорнійського університету, самотність збільшує ризик серцево-судинних катастроф на третину.

Проаналізувавши інформацію про пацієнтів за сорокарічний період, американські медики дійшли невтішного висновку. Виявляється, соціально ізольовані люди приблизно на 30 відсотків частіше страждають на інсульт або серцевий напад — і з такою ж імовірністю помирають від них.

Відео дня

«Дослідження, проведені за більш ніж чотири десятиліття, ясно продемонстрували, що соціальна ізоляція та самотність пов’язані з несприятливими наслідками для здоров’я», — каже провідний автор, доктор Кристал Уїлі Сене, професор клінічної медицини.

Виявилося, що ризики зростають з моменту виходу на пенсію, адже в США 25% населення старше 65 років вважається соціально ізольованими. Але й у молодих одиноких людей ймовірність отримати інфаркт чи інсульт зростає.

Це особливо важливо, оскільки, на думку вчених з Гарварду, люди віком від 18 до 22 вважаються самотньою групою.

Однією із значних причин зростання випадків соціальної ізольованості є пандемія коронавірусу. Вона змусила людей скоротити контакти до мінімуму, і коло спілкування багатьох звелося до найближчих родичів. Це цілком підпадає під визначення соціальної ізольованості, коли людина близько спілкується з двома-трьома людьми.

Раніше НВ Здоров’я писав про те, яка невинна звичка говорить про підвищений ризик інфаркту та інсульту.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X