Біла смерть. Учені з’ясували, що буде з вашим здоров’ям, якщо ви обмежите споживання солі

18 серпня, 13:18
Майже у всьому світі перевищена норма споживання солі (Фото:grafvision/Depositphotos)

Майже у всьому світі перевищена норма споживання солі (Фото:grafvision/Depositphotos)

Середнє споживання солі в Китаї становить 11 г на день, що більш ніж удвічі перевищує рекомендований рівень. Британські дослідники склали прогностичну модель, яка показала реальну користь від контролю над вживанням солі.

Вчені з Інституту здоров’я населення Вольфсона у Лондоні використали кілька сценаріїв скорочення споживання солі. У першому зменшення кількості солі, що з'їдається на день, всього на 1 г протягом року показало зниження тиску на 1,2 мм рт.ст., що запобігло б 9 млн інсультів до 2030 року. Це могло б скоротити смертність від серцево-судинних захворювань на 4 млн випадків.

Відео дня

Другий сценарій передбачав зменшення солі на 3,2 г на добу протягом п’яти років. У цій моделі число інфарктів та інсультом знизилося б на 14 млн випадків, а смертей — на 6 млн випадків.

З’ясувалося, що скорочення споживання солі на п’ять і більше грамів на день дозволить зменшити смертність від серцево-судинних катастроф у півтора-два рази.

Дані цього дослідження є інформативними і для українців. Жителі нашої країни, як і китайці, перевищують рекомендовану норму споживання солі у два і більше разів.

Замість солі фахівці рекомендують вживати спеції: орегано, перець,

Скоротити споживання солі радять і інфекціоністи. Доведено, що високі дози цього продукту негативно впливають на імунну систему, роблячи організм сприйнятливішим до бактеріальних інфекцій.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X