Шість ознак раку, які жінки найчастіше ігнорують. Як зрозуміти, що є проблема?

5 жовтня 2021, 06:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Жінки схильні ігнорувати симптоми, які можуть вказувати на онкологічні захворювання (Фото:freepik.com)

Жінки схильні ігнорувати симптоми, які можуть вказувати на онкологічні захворювання (Фото:freepik.com)

Вважається, що жінки, як правило, більш пильні, ніж чоловіки, коли справа стосується медичних оглядів з метою виявлення раку, але так буває не завжди.

Наприклад, молоді жінки схильні ігнорувати симптоми, які можуть вказувати на онкологічні захворювання через сформовану думку, що це проблема людей похилого віку.

Відео дня

Але пам’ятайте, що у кожного свій поріг «норми», і різкі зміни у вашому організмі можуть говорити про наявність проблеми, тому найголовніше — прислухатися до свого тіла (без фанатизму). Так ви збільшуєте свої шанси на те, що ви вчасно помітите проблему.

Зміни грудей

Більшість жінок добре знають свої груди, навіть якщо вони не проводять регулярне самообстеження, їм відомо, що потрібно стежити за шишками. Але це не єдиний симптом, який може вказувати на рак.

Почервоніння і потовщення шкіри на грудях, також можуть вказувати на дуже рідкісну, але агресивну форму раку грудей — запальний рак молочної залози.

Якщо у вас висип, який не проходить протягом декількох тижнів, вам варто звернутися до лікаря для діагностики.

Також зовнішній вигляд соска є в пріоритеті, щоб бути пильною, у разі його змін або може з’явитись виділення (при цьому ви не годуєте грудьми) — це погані сигнали.

Якщо у вас є зміни грудей, очікуйте, що ваш лікар ретельно вивчить історію хвороби, огляне груди і призначить такі тести, як мамографія, ультразвук, МРТ і, можливо, біопсію.

Нерегулярні періоди

Порушення менструального циклу можуть бути ознакою раку, включаючи регулярні періоди, рясність яких змінилася.

Крім того, кровотечі між менструаціями також може бути «дзвіночком». Хоча це не завжди може говорити про погане, у деяких жінок такі речі відбуваються регулярно і вважаються нормою, але в першу чергу варто задуматися, що звично саме для вас.

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, ваш лікар повинен ретельно вивчити сімейний анамнез і, в залежності від часу кровотечі та інших симптомів, можливо, призначить ультразвукове дослідження або біопсію.

Незрозумілі зміни у вазі

Багато жінок були б щасливі схуднути, не докладаючи при цьому ніяких зусиль. Але незрозумілу втрату ваги, скажімо, 4−5 кг на місяць без будь-яких фізичних навантажень або зменшення кількості споживаної їжі, слід перевіряти.

Безпричинна втрата ваги — це дуже поширена ознака раку. Хоча не поспішайте панікувати, все може бути обумовлено і іншими захворюваннями, наприклад, надактивністю щитоподібної залози.

І навпаки ненавмисне збільшення ваги і зміна звичок кишечника можуть також бути ознаками раку яєчників

Чекайте, що ваш лікар проведе тести для перевірки щитоподібної залози, в цілому він повинен перевірити всі ризики пов’язані з втратою або набором ваги.

Дискомфорт у животі

Багато жінок настільки звикають до цього стану, що стикаючись зі здуттям живота щодня, просто ігнорують його і спокійно живуть далі. Ніхто не говорить відразу впадати в паніку, але варто приділити цій проблемі увагу — це може бути одним із симптомів раку яєчника.

Крім цього, жінка може відчувати і інші неприємності, такі як: біль в животі або в тазі, швидке відчуття насичення, навіть якщо мало з'їла, і проблеми з сечовипусканням.

Якщо здуття живота виникає майже кожен день і зберігається більше декількох тижнів, вам слід проконсультуватися з лікарем.

Зміни шкіри

Будь-які зміни в родимці, веснянці або поява нових родимок можуть бути ознакою раку шкіри. Регулярне самообстеження і повідомлення про зміни до свого дерматолога може привести до раннього виявлення хвороби і врятувати ваше життя.

Що варто враховувати при оцінці змін родимок? Асиметрію, зміну межі, зміну кольору, зміну діаметру, збільшення розміру, вертикальний ріст. Якщо ви помітите що-небудь з цього, як можна швидше призначте візит до лікаря.

Нічне потовиділення

Часто жінки пов’язують це з симптомами менопаузи або перименопаузи, але піт, що виникає в основному в нічний час, може бути пов’язаний з різними злоякісними новоутвореннями, такими як лімфома.

Однак у людей з недіагностованим раком часто спостерігаються й інші симптоми, такі як безпричинна втрата ваги і підвищена температура.

Є багато різних причин нічного потовиділення. Щоб знайти тригер, лікар повинен отримати докладну історію хвороби і призначити аналізи, щоб вирішити, яке захворювання є причиною нічного потовиділення.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X