Як це можливо? Молода жінка втратила почуття голоду після перенесеного інсульту

31 серпня 2021, 09:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У жінки був дивний наслідок інсульту (Фото:pixabay.com)

У жінки був дивний наслідок інсульту (Фото:pixabay.com)

28-річна канадійка, яка перенесла інсульт, на рік втратила почуття голоду, що стало першим зафіксованим випадком в історії.

Цей незвичайний випадок описала група лікарів на чолі з доктором Данг Хоа Нгуєном з Монреальського університету Канади.

Хвора віком 28 років поступила в клініку в минулому році з паралічем правої сторони тіла і явними порушеннями мовлення. За допомогою МРТ фахівці діагностували ішемічний інсульт лівої острівної частки (частина кори головного мозку, розташована глибоко в бічній борозні головного мозку).

Відео дня

Цей стан виникає, коли приплив крові до частини мозку припиняється більш ніж на кілька секунд і мозок перестає отримувати поживні речовини. В результаті ваші клітини можуть померти.

Одинадцять днів по тому канадійка видужала і була виписана. Однак через шість місяців після хвороби вона зрозуміла, що в той період ніколи не відчувала почуття голоду. Сам того не помічаючи, вона пропускала прийоми їжі. Спочатку вона не звертала на це уваги, вважаючи, що це наслідок хвороби і перевтоми.

Але через сім місяців після госпіталізації дівчина вирішила повідомити про свою ситуацію лікарям. Фахівці з університету Монреаля обстежили її і виявили, що її організм не відчував ніяких фізіологічних сигналів про те, що час їсти (Наприклад, звуків кишечника). Хоча у неї не було проблем зі сприйняттям смаку, запаху і текстури їжі, втрата апетиту привела до того, що улюблені продукти перестали приносити їй задоволення.

Через 16 місяців після інсульту пацієнтка повернулася до лікарів для нового дослідження і повідомила їм, що за місяць почуття голоду у неї повернулося. За весь час жінка схудла на 13 кг 73 до 60 кг), але ніяких інших симптомів не було.

«Втрата почуття голоду не була пов’язана з прийомом ліків, вживанням психоактивних речовин або клінічним розладом і тривала 15 місяців», — підкреслюється в дослідженні.

Нгуен і його колеги пов’язали проблему безпосередньо з порушенням кровообігу головного мозку і відзначили, що це був перший випадок, описаний в медичній літературі.

Як вони вказали, острівна частка зазвичай оцінює фізіологічний стан тіла, відіграючи важливу роль в обробці смакових сигналів і беручи участь в контролі апетиту і енергетичному балансі. З огляду на те, що її функція була порушена, передбачається, що вона викликала дисбаланс у вегетативній нервовій системі. Ця ж доля пов’язана з парасимпатичною нервовою системою, і, в цілому, пошкодження цих шляхів може негативно вплинути на здатність відчувати голод.

Раніше НВ писав, що в США медики описали випадок чоловіка, який втратив зір на праве око на два дні після перенесеного коронавірусу. Ця ситуація може дати додаткове розуміння того, як SARS-CoV-2 впливає на нашу імунну систему, змушуючи організм атакувати сам себе.

У звіті, детально описаному групою лікарів з Коледжу лікарів і хірургів Вагелоса Колумбійського університету в Нью-Йорку, чоловік оговтався від гіршого з нападів COVID-19, але за тиждень у нього заболіла голова.

Незабаром за цим пішло потемніння в його правому оці, до такої міри, що він міг розрізняти тільки великі рухи. Будь-який рух цим оком також викликав сильний біль.

Комп’ютерна томографія показала, що джерелом проблем пацієнта були сильно запалені пазухи по правій стороні обличчя. Випадок був настільки серйозним, що через це руйнувалася сама кістка, що вимагало екстреної процедури видалення якомога більшої кількості запаленого матеріалу з кожної порожнини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X