Стара була расистською. Мавпяча віспа отримала нову назву

29 листопада 2022, 11:23
Mpox має меншу летальність і легші симптоми, ніж натуральна віспа (Фото:REUTERS/Dado Ruvic)

Mpox має меншу летальність і легші симптоми, ніж натуральна віспа (Фото:REUTERS/Dado Ruvic)

Всесвітня організація охорони здоров’я перейменувала мавпячу віспу на mpox — скорочення від англійської назви хвороби monkeypox.

Стара назва буде використовуватися ще протягом року, перш ніж її остаточно скасують, зазначає BBC.

Назва Mpox прийнята після тривалих дискусій між експертами, країнами та широкою громадськістю задля уникнення стигматизації та расистських висловлювань, пов’язаних з оригінальною назвою. У ВООЗ зазначають, що цей термін легко використовувати як англійською, так і іншими мовами.

Відео дня

Mpox — це захворювання, подібне до натуральної віспи, з меншою летальністю та легшими симптомами.

Вперше віспа була ідентифікована в 1970 році, а свою першу назву хвороба отримала через те, що захворювання, спричинене вірусом, було виявлене у мавп більш ніж за десять років до того.

За даними ВООЗ, у світі зареєстровано понад 80 тис. випадків захворювання, а також підтверджено вже 55 смертей від хвороби.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X