Включає загадкову хворобу Х. ВООЗ оновить рейтинг смертоносних патогенів

22 листопада 2022, 11:30
ВООЗ готує список найнебезпечніших інфекційних хвороб (Фото:sdecoret/Depositphotos)

ВООЗ готує список найнебезпечніших інфекційних хвороб (Фото:sdecoret/Depositphotos)

Всесвітня організація охорони здоров’я розпочала розробку нового списку інфекцій, здатних викликати небезпечні пандемії.

Цей список необхідний для управління глобальними інвестиціями у дослідження та розробки вакцин, тестів та методів лікування інфекційних хвороб.

«Визначення пріоритетних патогенів для досліджень та розробки контрзаходів має важливе значення для швидкого та ефективного реагування на епідемії та пандемії», — пояснив директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

Відео дня

У рамках цього процесу, який розпочався у п’ятницю, агентство охорони здоров’я ООН скликає понад 300 учених для розгляду даних про більш ніж 25 сімейств вірусів та бактерій.

Також розглянуть так звану Хворобу X — невідомий збудник, здатний спричинити серйозну міжнародну епідемію.

Вперше список був опублікований у 2017 році.

В даний час він включає COVID-19, хворобу, викликану вірусом Ебола, та хворобу, викликану вірусом Марбург, лихоманку Ласса, близькосхідний респіраторний синдром (MERS) та важкий гострий респіраторний синдром (SARS), Ніпах, вірус Зіка та хвороба X.

Очікується, що переглянутий список буде опубліковано до квітня 2023 року.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X