До появи симптомів. В Англії тестують революційний метод діагностики 50 видів раку

14 вересня 2021, 13:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Рання діагностика може істотно підвищити успішний результат від лікування раку (Фото:Pixabay)

Рання діагностика може істотно підвищити успішний результат від лікування раку (Фото:Pixabay)

Національна служба охорони здоров’я Великобританії запустила найбільше у світі тестування на виявлення 50 різних типів раку ще до появи перших симптомів. За словами британських вчених, для цього потрібен всього лише аналіз крові пацієнта.

Рання діагностика може істотно підвищити шанси на успішний результат, коли справа стосується онкологічних захворювань, у зв'язку з цим вчені кожен день шукають нові способи, які допоможуть хворим вилікуватись від цієї страшної недуги.

Відео дня

Понад 100 тисяч добровольців будуть здавати зразки крові в мобільні клініки в регіонах по всій Англії, щоб вчені змогли оцінити, наскільки добре цей тест працює, передає The Guardian.

Тест Galleri, який вже доступний в США, може виявляти ракові утворення, які важко діагностувати на ранній стадії, шляхом збору фрагментів ДНК, які виділяються з пухлин в кровотік. Серед них — рак легенів, кишківника, підшлункової залози, горла, голови і шиї.

Коли пухлина виявляється на самій ранній стадії, пацієнти зазвичай мають більше варіантів лікування і мають в 5-10 разів більше шансів вижити в порівнянні з тією ситуацією, коли пацієнт дізнається про хворобу тільки на четвертій стадії.

За словами виконавчого директора НСЗ Аманди Прітчард, простий і швидкий тест «може означати початок революції в виявленні та лікуванні раку».

Щоб з'ясувати, чи допомагає цей тест лікарям виявляти рак на ранній стадії, половина учасників випробування відразу здасть кров на аналіз за допомогою тесту Galleri, а інша половина буде чекати до потенційного тестування в майбутньому.

Учасникам буде рекомендовано продовжити звичайне обстеження в NHS і як і раніше звертатися до свого терапевта, якщо вони помітять будь-які нові або незвичні симптоми. Але якщо вчені виявлять наявність потенційних ознак раку в крові деяких учасників, їх направлять до лікарні для подальших аналізів.

Попередні дослідження з діагностування раку на стадії (1-3) показали, що тест Galleri виявив 67% заздалегідь визначених видів раку.

«Нам необхідно уважно вивчити тест Galleri, щоб з'ясувати, чи може він значно знизити кількість раку, що діагностується на пізній стадії», - сказав професор Пітер Сасіені, директор відділу досліджень раку Великобританії і Королівського коледжу Лондона.

Раніше НВ повідомляв, що команда корейських вчених створила надпотужний лазер, який має всі шанси змінити наші космічні дослідження, а також допомогти перемогти рак.

Через понад десятиліття роботи дослідники з корейського Інституту науки і технологій Кванджу представили лазер з рекордною інтенсивністю 10²³ Вт / см². Чан Хі Нам, один з учених, які брали участь в розробці, пояснив потужність лазерного променя як всю існуючу на Землі сонячну енергію, яку стиснули до розміру пилинки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X