Неприємні побочки. Перспективний препарат проти хвороби Альцгеймера негативно впливає на мозок

29 березня, 15:57
Вчені здивовані, що досі ці побічні ефекти ігнорувалися (Фото:KostyaKlimenko / depositphotos)

Вчені здивовані, що досі ці побічні ефекти ігнорувалися (Фото:KostyaKlimenko / depositphotos)

Препарат Леканемаб, який у січні отримав схвалення американського Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів, може бути причиною зменшення мозку у пацієнтів.

Вчені вже давно помічали, що у багатьох учасників клінічних випробувань зменшувався розмір мозку після прийому препарата. Проте нове дослідження є першим, у якому вчені зібрали в одну роботу усі відомі результати випробувань, пише Science.

Відео дня

Крім впливу на розмір мозку, виявилось, що Леканемаб також пов’язаний і з іншим більш відомим побічним ефектом ліків проти деменції — набряком мозку, який часто проявляється безсимптомно.

«Ми до кінця не знаємо, що можуть означати ці зміни. Ці дані надзвичайно тривожні, і цілком ймовірно, що ці зміни шкідливі», — каже Джонатан Джексон, когнітивний нейробіолог з Массачусетської лікарні.

Скотт Ейтон, нейробіолог з Інституту неврології та психічного здоров’я Флорі в Мельбурні, який керував дослідженням, здивований, що досі наукова спільнота ігнорувала ці побічні ефекти. «Ми говоримо про ймовірні пошкодження мозку внаслідок лікування. Я вважаю дуже дивним, що ці дані, які є дуже важливими, були повністю проігноровані», — заявив він.

Представник Eisai, фармацевтичної компанії, яка створила Леканемаб, стверджує, що існують інші гіпотези щодо зменшення мозку. Наприклад, це може бути пов’язано з тим, що антитіла очищають білок бета-амілоїд із мозку та зменшують запалення. Натомість вчені застерігають: це лише припущення, а не точна причина.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X