Усього крапля крові. Вчені розробили простий аналіз на хворобу Альцгеймера

28 грудня 2022, 13:06
Тепер хворобу Альцгеймера можна буде виявити за допомогою швидкого та недорогого тесту (Фото:alexraths/Depositphotos)

Тепер хворобу Альцгеймера можна буде виявити за допомогою швидкого та недорогого тесту (Фото:alexraths/Depositphotos)

Зазвичай діагностика деменції включає візуалізацію головного мозку, що коштує дорого, або неприємну для пацієнта люмбальну пункцію. Американські лікарі зуміли спростити діагностику цього захворювання, розробивши тест по крові.

Група професора Томаса Карікарі з Університету Піттсбурга в Пенсильванії розробила аналіз крові на основі антитіл, який виявляє особливу форму тау-білка, специфічного для хвороби Альцгеймера.

Відео дня

Необхідність свого дослідження вчені пояснюють недоступністю важливих діагностичних інструментів навіть у країнах із високим рівнем життя.

«Багато пацієнтів, навіть у США, не мають доступу до МРТ і ПЕТ-сканерів. Доступність є серйозною проблемою», — заявив Каррікарі виданню The Guardian.

Дослідники перевірили аналіз на 600 пацієнтах з різними стадіями хвороби Альцгеймера та виявили, що рівні білка добре корелюють з рівнями тау у спинномозковій рідині та можуть надійно відрізнити хворобу Альцгеймера від інших нейродегенеративних захворювань.

Рівні білка також відповідали тяжкості амілоїдних бляшок і тау-клубків у тканинах мозку людей, що померли від хвороби Альцгеймера.

Наступним кроком для дослідників стане перевірка тесту на ширшому колі пацієнтів, у тому числі на пацієнтів різного расового та етнічного походження, а також на тих, хто страждає від різних стадій втрати пам’яті або інших потенційних симптомів деменції.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X