Шість речей, які відбудуться з вашим тілом, якщо ви негайно кинете курити. Повірте, воно того варто

21 жовтня 2021, 21:00
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Позбавлення від шкідливої звички змусить вас відчути дивно, але це ненадовго (Фото:Andres Siimon / Unsplash)

Позбавлення від шкідливої звички змусить вас відчути дивно, але це ненадовго (Фото:Andres Siimon / Unsplash)

Якщо ви курите якийсь час і при цьому постійно кидаєтесь між тим, кинути курити або все-таки викурити «останню» сигарету, то у нас вже є рішення цієї ситуації, і воно однозначне — перестаньте обманювати себе і нарешті позбудьтеся цієї згубної звички.

Попри те, що деякі короткочасні негативні наслідки відмови від нікотину можуть застерігати вас від цієї ідеї, повірте, збитки завдані сигаретами вимагають швидкого рішення.

Відео дня

Ваше тіло володіє дивовижною здатністю до самовідновлення, і це відбувається практично відразу — менш ніж через півгодини після того, як ви викурили останню сигарету. І майте на увазі, у вас більше шансів на успіх, якщо у вас є план, як впоратися з цією тягою, особливо в перші кілька тижнів.

Вас буде мучити тяга до нікотину

Так, це може бути дуже очевидним, але прагнення до паління, зазвичай відоме як тяга до нікотину, є одним з найскладніших і стійких симптомів скасування нікотину. До того ж це чекає всіх курців, які нарешті зважилися зав’язати з цією згубною звичкою.

Це все відбувається через те, що нікотинові рецептори в головному мозку викликають тягу. При раптовому позбавленню нікотину, мозок більше не буде виділяти гормон дофамін, що дає гарне самопочуття, до якого організм так звик.

Тяга до нікотину зазвичай триває від п’яти до 10 хвилин. Люди, які її відчувають, можуть відчувати дискомфорт, але намагайтеся триматися і нагадуйте собі, що це тимчасово. Зазвичай допомагає жування нікотинової гумки або фізичні вправи.

Збільшення ваги

Прагнення до їжі, коли ви кидаєте палити — це звичайне явище, ваш організм намагається замінити сигарети їжею. Коли ви курите, споживання нікотину викликає вивільнення глюкози (цукру) з ваших м’язів і печінки, змінюючи при цьому вашу інсулінову відповідь.

В результаті, якщо ви кидаєте палити, у вас падає рівень цукру в крові і ви відчуваєте потребу у вуглеводах, солодощах та інших продуктах, щоб вгамувати цей раптовий і часто незрозумілий голод.

В результаті дослідження, Бірмінгемського університету в Англії, люди, які кинули курити, набирають в середньому 5 кілограмів через рік, причому більша частина цієї ваги доводиться на перші три місяці.

Порушення сну

Проблеми зі сном є частими побічними ефектами скасування нікотину і можуть варіюватися від безсоння до необхідності додаткового сну протягом дня. Симптоми також тісно пов’язані з порушенням регуляції дофаміну, гормону, який також бере участь в регуляції сну.

Дослідження також показали, якщо ви кинете курити, це може негативно позначитися на швидкій фазі сну, що призведе до нестачі якісного відпочинку і як наслідок — ви будете почувати себе постійно втомленим.

Постійний кашель

Кашель може бути і психологічною проблемою, коли ви кидаєте палити, ваша тривожність зростає. Деякі думають, що кашель, після того як ви відмовляєтеся від сигарет це позитивний сигнал того, що ваші легені «очищаються».

Насправді в бронхах курців збільшується кількості слизу. Через те, що вії в легенях не встигають очищати її так швидко, як вона формується, мокрота накопичується в дихальних шляхах, забиває їх, викликаючи кашель.

Ви можете полегшити цей симптом, якщо будете пити багато води, зволожувати повітря і використовуючи мед або безрецептурні краплі від кашлю, щоб полегшити будь-яке подразнення в горлі.

Симптоми, схожі на грип

В процесі відмови від куріння ви можете захворіти на щось, що зазвичай схоже на симптоми ГРВІ. Стан, що характеризується легкою температурою, нездужанням, синуситом, кашлем і болями в тілі, є просто реакцією вашого організму на незнайомий стан.

Раптове припинення куріння може викликати імунну відповідь багато в чому таку ж саму, як ту коли вона реагує на бактерії або вірус, які імунітет вважає ненормальними.

У більшості випадків такий «грип» у тих, хто кинув палити триває всього пару днів. Замісна нікотинова терапія разом з безрецептурними болезаспокійливими може полегшити симптоми.

Зміни настрою

Звісно, всі вище перераховані причини викличуть у вас погіршення настрою, але і вони не єдина причина стресу і роздратування.

Загальні симптоми раннього нікотинового скасування, викликають глибокі порушення регуляції ендокринної, гормональної і центральної нервової системи.

Це може не тільки викликати різкі зміни настрою, включаючи раптові і ірраціональні спалахи, але і викликати короткострокові фізіологічні зміни, включаючи підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. Також поширені проблеми з пам’яттю, труднощі з концентрацією уваги і запаморочення.

І пам’ятайте, що спроба кинути курити відчувається кожною людиною по-різному, якісь симптоми нікотинового скасування все ж будуть присутні майже у кожного.

Коли ви зупиняєтеся, ваше тіло і мозок повинні звикнути до відсутності нікотину. Це може бути дискомфортно, але нікотинова абстиненція не зашкодить вам, якщо ви не здастеся і не закурите сигарету, а згодом всі симптоми й зовсім зникнуть.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X