Погане коріння? Вчені пояснили, як симптоми COVID-19 залежать від ваших генів

26 листопада 2020, 13:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фахівці визначили генетичні особливості людей, які можуть привести до серйозних симптомів COVID-19. Ці дані можуть допомогти вченим визначити нові методи боротьби з хворобою.

Пандемія СOVID-19 триває вже майже рік і від цієї хвороби померло майже півтора мільйона людей.

Попри це, вчені поки не можуть пояснити, чому одні люди переносять коронавірус без особливих симптомів, а у інших з’являються ускладнення від хвороби, з якими вони не в змозі впоратися самостійно.

Відео дня

Відповідь на це питання можуть надати генетичні дані пацієнтів, які перенесли COVID-19.

Днями група вчених з Китаю, Європи і США опублікувала результати дослідження, згідно з якими важкі симптоми COVID-19 можуть залежати від генетичних особливостей конкретної людини.

«У пацієнтів з COVID-19 спостерігається широкий спектр клінічних проявів і ступенів тяжкості, від грипозних симптомів до гострого респіраторного розладу. Хоча раніше існуючі стани, особливо серцево-судинні і метаболічні захворювання, є факторами ризику серйозних результатів захворювання, основні причини того, що у деяких людей розвивається небезпечне для життя захворювання, а у інших залишаються безсимптомні, не зовсім зрозумілі», — пишуть автори роботи.

Дослідники проаналізували 100-терабайтну базу даних про білки і метаболіти, пов’язані з різними ділянками генома людини.

Генетики виявили кілька «гарячих точок» на відрізках генома, які впливають на ступінь тяжкості COVID-19. Ці точки пов’язані з білком, який, згідно з попереднім дослідженням, бере участь у процесі зараження вірусом SARS-CoV-2 людських клітин.

Автори відкриття називають цей білок «Корецептор» вірусу, що викликає COVID-19 і заявляють, що його аналіз може бути метою для терапевтичних втручань.

Інший відрізок генома, який виявили вчені, пов’язаний з білком, що відповідає за активацію імунних клітин для боротьби з інфекцією. Експерти припускають, що ці білки можуть відрізнятися у організмі кожної людини, залежно від генетичних особливостей.

Раніше група вчених з США також заявила про виявлення відрізків генома, які можуть захистити людей від коронавірусу. Генетики планують використовувати технологію CRISPR для того, щоб зробити клітини людського організму стійкими до SARS-CoV-2.

Зокрема, вчені виявили 30 генів, які блокують зараження людських клітин новим коронавірусом. Один з цих генів — RAB7A — відповідає за регулювання рецептора ACE-2, за допомогою якого коронавірус може проникати у клітини людини.

«Наші результати підтвердили думку вчених про роль рецептора ACE-2 у інфекції, — саме у ньому ключ до знешкодження вірусу. Також з’ясувалося, що вірусу потрібен набір компонентів для зараження клітин людини. Все повинно співпасти, щоб вірус проник в клітини людини», — говорили автори дослідження.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X