Буде складно, але варто постаратися. Учені розкрили секрети довголіття для жінок

14 червня, 13:05
Оптимізм і життєлюбність — важлива умова довголіття у жінок (Фото:unsplash)

Оптимізм і життєлюбність — важлива умова довголіття у жінок (Фото:unsplash)

Нове дослідження, проведене в Гарвардському університеті, показало, що оптимістично налаштовані жінки живуть довше ніж інші на 4.4 роки. Також важливими є регулярні фізичні вправи.

Спостереження проводилося упродовж 26 років, у ньому взяли участь майже 160 тис. жінок різного походження. Вік учасниць на момент початку дослідження 1993 року становив 50−79 років.

Відео дня

25% жінок віднесли себе до оптимістів, ще 25% — до песимістів, інші 50% оцінили свій настрій як щось проміжне.

Хаямі Кога, доктору медичних наук, який керував дослідженням, вдалося з’ясувати, що жінки з оптимістичної групи прожили в середньому на 5,4%. (4.4 роки) довше, ніж ті, хто відніс себе до песимістів. При цьому існувала різниця між даними у різних расових та етнічних групах, але вона була вкрай незначною.

Також вчені проаналізували, наскільки світогляд впливає на ймовірність довголіття. З’ясувалося, що й тут вигідніше бути оптимістом, бо вони становили більшість із тих, хто дожив до 90 років і більше.

Крім позитивного мислення, велике значення збільшення тривалості життя має і фізична активність. За оцінками вчених у тому дослідженні, регулярні фізичні вправи продовжували життя на термін від 0.2 до 4.4 років.

Раніше НВ Здоров’я писав про корисні звички, які дозволяють уповільнити старіння.

А також про правил харчування довгожителів.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X