Знайдено спосіб дізнатися тривалість життя людини. Для цього потрібен тільки один аналіз

13 травня 2021, 15:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідження фахівців з університету Турку у Фінляндії свідчить, що можна передбачити ризик смерті людини більш ніж за десять років, проаналізувавши склад кишкових бактерій.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, засноване на аналізі зразків калу, відібраних ще у 2002 році, а також 15-річному спостереженні за учасниками цього експерименту.

Відео дня

У дослідженні використовувався алгоритм машинного навчання для виявлення видів мікробів у зразках фекалій, які корелювали зі смертю протягом тривалих спостережень.

Вченим вдалося виявити сильний зв'язок між мікробами сімейства Enterobacteriaceae і підвищеним ризиком смертності від шлунково-кишкових і респіраторних причин.

Підвищення обсягів цих мікробів і раніше пов'язували з колоректальним раком і запальними захворюваннями кишківника, проте досі неясно, чи є цей зв'язок причинний.

Це дослідження проливає світло на ситуацію - як з'ясувалося, запалення може сприяти надмірному зростанню ентеробактерій, тому наразі невідомо, чи є ця ознака просто раннім симптомом захворювання або він активно сприяє його розвитку.

«Багато відомих шкідливих бактеріальних штамів були серед ентеробактерій, котрі пророкують смертність, і наш вибір способу життя може вплинути на їх кількість в кишківнику», - говорить один зі спеціалістів.

Дослідники зазначають, що поки вони далекі від розробки тесту на мікробіом, який може передбачити смерть, для цього їм потрібно більше експериментів.

Проте це дослідження є першим, яке пов'язує склад мікробіоти з тривалістю життя.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X