Медики навчилися передбачати дату пологів за аналізом крові матері

6 травня 2021, 20:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені створили спеціальний аналіз крові для вагітних жінок, який зможе визначити точну дату народження дитини.

Цю інформацію лікарі зможуть визначати за біомаркерами в крові жінок, які змінюються протягом всієї вагітності.

«Це важливо, тому що зараз у лікарів немає інструменту, щоб передбачити, коли насправді відбудуться пологи. Це може допомогти лікарям при веденні вагітності і консультуванні жінок», — говорить провідна авторка дослідження Іна Штельцер, наукова співробітниця в області анестезіології, періопераційної і знеболюючою медицини Стенфордського університету. Результати свого дослідження вчені описали в журналі Science Translational Medicine.

Відео дня

Зараз час пологів визначається першим днем ​​останньої менструації жінки, а також результатами ультразвукового дослідження. Однак ці дані часто бувають неточними через різні фактори, пише The Academic Times.

Штельцер з колегами проаналізували зразки крові жінок, у яких пологи почалися спонтанно. Команда виміряла рівні всіх білків і хімічних сполук, включаючи гормони та показники імунітету для того, щоб визначити, що саме може вказати на точну дату народження дитини.

Вчені з'ясували, що зміни в складі біомаркерів крові, які вказують на те, що організм починає готуватися до пологів, відбуваються приблизно за два-чотири тижні до пологів. На основі цих даних вони побудували модель, яка точно передбачила термін пологів (плюс-мінус два тижні) у десяти жінок, які брали участь у дослідженні. Причому, це стосується як звичайних, так і передчасних пологів.

За словами Штельцер, це дослідження — перший крок до більш всебічного моніторингу здоров'я жінки під час вагітності. Зараз лікарі зазвичай контролюють лише такі показники, як рівень глюкози в крові, артеріальний тиск і вагу у майбутніх мам, що різко контрастує з увагою, яку лікарі приділяють плоду.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X