Новий аналіз крові покаже, чи є у людини депресія або біполярні розлади — і навіть підбере лікування

9 квітня 2021, 17:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новий вид аналізу крові зможе визначити ступінь тяжкості депресії пацієнта, а також оцінить ймовірність розвитку різних ускладнень — аж до біполярного розладу.

Кожна четверта людина хоча б раз в житті буде відчувати ту чи іншу форму депресії, водночас біполярним розладом страждає близько 2,5% людей у всьому світі. Про ці хвороби говорять рідко зокрема і тому, що вчені не так активно шукають способи боротьби з ними, в порівнянні з багатьма іншими захворюваннями.

Відео дня

Великий крок у виправленні цієї ситуації зробили вчені з Університету Індіани під керівництвом Олександра Нікулеску. У своїй статті в журналі Molecular Psychiatry вони вивчили біологічну основу депресивних розладів, а також представили революційний аналіз крові, спрямований на точний медичний підхід до лікування. Коротко їхнє дослідження описано в журналі Neuroscience News.

«Це частина наших зусиль з перенесення психіатрії з 19 до 21 століття, щоб допомогти їй стати схожою на інші сучасні області, такі як онкологія. Ми хотіли створити аналізи крові на депресію та біполярний розлад, щоб розрізняти ці два стани і підбирати людям правильне лікування. Врешті решт, наша місія — рятувати і покращувати життя», — каже Нікулеску.

Робота команди описує розробку аналізу крові, який може визначити ступінь тяжкості депресії пацієнта, а також передбачити ризик розвитку важкої депресії та можливого біполярного розладу. Аналіз також дає інформацію про відповідні ліки для пацієнта.

Дослідження проводилося протягом чотирьох років на основі даних 300 учасників. Команда вчених відстежувала настрій людей, постійно записуючи, як змінюються біологічні маркери в їхній крові в залежності від стану.

Саме вони стали ключем для медиків, адже біомаркери — набагато більш надійні інструменти для визначення розладів, ніж суб'єктивна самооцінка людини або лікаря, кажуть вчені.

Використовуючи бази даних на основі попередніх досліджень, вони виділили 26 головних біомаркерів, які свідчать про важку депресію або маніакальний розлад. Також вчені вивчили, наскільки точно вони прогнозують перебіг хвороби.

В результаті медики змогли не тільки навчитися визначати депресію та підбирати ліки, які підходять для кожного окремого випадку, але і знайшли новий потенційний засіб для лікування депресії.

Тепер Нікулеску зі своєю командою планують співпрацювати з фармацевтичними компаніями та іншими лікарями, щоб почати використовувати результати своїх досліджень в роботі зі справжніми пацієнтами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X