Щастя

18 жовтня 2022, 06:02

Ексклюзив NV

П’ять ознак того, що ви не доживете до старості. Якщо не одумаєтесь

Незалежно від того, чи є у вас ген довголіття, ви можете визначити свою долю самі. Від вас і тільки від вас залежить, скільки ви проживете.

Згідно з загальноприйнятою думкою, ваші шанси на довголіття є сукупністю двох основних факторів — генетика плюс спосіб життя.

Ну, це якщо не брати до уваги фактор кривавого диктатора з цілим арсеналом сучасної зброї по сусідству. Але зараз не будемо про війну.

Деякі медики вважають, що люди з генетикою довголіття, які ведуть неправильний спосіб життя, і люди без таких генів, що захоплюються ЗСЖ, у середньому живуть однаково.

Однак багато хто вважає, що правильний спосіб життя в наш час вже переважує гени.

Хай там як, ніколи не завадить максимально прагнути збереження свого здоров'я. І використати всі можливості продовжити своє життя.

Тверезо оцінивши цілу низку небезпечних факторів, які можуть свідчити про те, що ваші шанси на довголіття невеликі, ви можете отримати цей імпульс нарешті приділити увагу ЗСЖ.

Ось низка таких факторів, про які регулярно кажуть медики.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

П'ять ознак того, що ви ризикуєте не стати довгожителем

Будь-який із цих факторів не можна вважати остаточним і критичним. Навіть якщо ви поставите «галочки» по всіх пунктах, це не означає, що можна не відкладати на пенсію, а одразу приглядатися до місцинки на цвинтарі. Просто варто подумати про те, щоб поберегти себе.

Ваші батьки чи їхні батьки померли рано

Тривалість життя ваших батьків, а також бабусь і дідусів — важливий показник.

Якщо в їхню долю не втрутилися війна чи нещасні випадки, це безпосередньо вказує на те, чи є у вас гени довголіття.

І це — дуже важливий показник, каже Шарад Пол, автор бестселера Генетика здоров'я.

За його словами, цьому питанню присвячено безліч нещодавніх досліджень.

Найцікавішими з них останнім часом були дослідження, що розглядають долю близнюків, які ведуть різні способи життя за ідентичної генетики. Такі дослідження показують, що гени визначають наше довголіття приблизно на 25%.

З цього випливає, що решта 75% вашого довголіття — у ваших руках.

Отже, той факт, що ваш дідусь помер у 90 років, не гарантує і вам такого ж результату.

Однак, якщо ваші батьки та інші родичі поголовно вмирали рано чи порівняно рано, ймовірно, вам потрібно зробити певний висновок. Вам потрібно спиратися лише на 75% можливостей.

Ви не любите готувати і віддаєте перевагу готовим стравам

Якщо ваші улюблені страви не виникають у духовці або на плиті на вашій кухні, а потрапляють до вас через руки кур'єра служби доставки — у вас проблеми.

Фастфуд — один із найпростіших способів скоротити свою біографію. За деякими недавніми дослідженнями, люди, які набирають високий бал у шкалі здорового харчування, згідно з найбільшим дослідженням 2012 року, мають на 25% менше шансів передчасної смерті.

Оброблені продукти, які є основою фастфуду, частіше призводять до ожиріння, підвищують ризик виникнення діабету та захворювань серцево-судинної системи, а також багатьох видів раку.

Протилежний результат забезпечує дієта з великою кількістю цільнозернових продуктів, горіхів, бобових, жирних видів риби. Водночас транс-жири, червоне м'ясо, солодкі напої та перероблені продукти мають бути зведені до мінімуму.

Ви сидите більшу частину дня

Сидячий спосіб життя — це вирок для людини незалежно від того, які гени довгожителя вона має.

Але раніше медики найчастіше оперували загальними спостереженнями для аргументації на користь цього твердження.

Тепер у їхньому арсеналі з'являються й серйозніші аргументи.

Наприклад, нещодавнє велике дослідження, результати якого опублікували в авторитетному виданні American Journal of Epidemiology.

Вчені з'ясували, що жінки похилого віку, які перебувають у сидячому положенні більше ніж 10 годин на день, мають коротші теломери — кінцеві ділянки хромосом. Від їх функціональності значною мірою залежить швидкість старіння клітин.

Вчені підрахували, що у цих жінок біологічний вік насправді відрізняється від їхнього хронологічного віку приблизно на 8 років. Простіше кажучи, 65-річна жінка може мати клітини приблизно 73-річної.

Навіть якщо у вас робота, що вимагає сидячого режиму, намагайтеся влаштовувати собі перерви та виділяти час для вправ, прогулянок тощо.

Ви розлучені або рано овдовіли

Цей пункт має критичне значення в основному для чоловіків, оскільки шлюб має менше значення для здоров'я жінок, судячи з більшості досліджень. Так, нещодавня робота групи дослідників із Каліфорнійського університету показала, що більшість чоловіків, які перебувають у тривалих стосунках, доживають до 70 років. Тоді як серед розлучених чоловіків частка таких довгожителів не перевищує однієї третини.

Ви не любите свою роботу чи так і не знайшли справу свого життя

Ще одне дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті, показало, що люди, які максимально віддані своїй роботі й залишаються продуктивними протягом більшої частини свого життя, живуть довше, ніж ті, хто не цікавиться своєю роботою та «відбуває номер».

Так, у «роботоголіків» часто бувають проблеми зі стресом і хронічною втомою. Але якщо ви не любите те, що вам доводиться робити щодня, це завдасть вашому здоров'ю набагато більше шкоди.

Другие новости

Всі новини