
Ви все робите неправильно. Шість міфів про схуднення, які розвінчала наука
Виявляється, ніхто не забороняє їсти на ніч, а от сніданок — штука необов’язкова
Повнота не дорівнює нездоров’ю, справжня краса може існувати в різних формах, а схуднення не повинне бути самоціллю за будь-яку ціну. Одначе тему здорового харчування продовжує оточувати сила-силенна міфів, які поступово розвінчує наука.
Ми зібрали шість дуже популярних, але хибних тверджень, у котрі вже час перестати вірити.
«Неодмінно треба снідати»
Насправді ні. Якщо ви належите до тих людей, які, прокинувшись, не можуть впихнути в себе ні шматочка, не потрібно себе силувати.
«Якщо ви поснідаєте, ваш метаболізм не працюватиме краще, і ви все одно згодом можете зголодніти. Якщо людина намагається скинути вагу або впорядкувати своє споживання калорій, нема доказів того, що зміна плану харчування на користь сніданків їй допоможе», — запевняє австралійська дослідниця, професорка Флавія Сікуттіні.
Вона та її колеги з Університету Монаша використали дані з 13 досліджень, проведених у різних країнах, зокрема в США, Великій Британії, Японії, Австралії та Новій Зеландії протягом 28 років, та дійшли висновку, що «ефект сніданку» не є ключовим у питанні наявності чи відсутності в людини зайвої ваги.
В учасників, які мали звичку неодмінно їсти вранці, швидкість обміну речовин не виявилася вищою. Вирішальними є насправді є такі чинники, як спосіб життя людини та її раціон у цілому.
«Те, що ви з'їсте тістечко вранці - анітрохи не рятує. На кількості спожитих вами калорій це позначиться однаково, з'їсте ви його на сніданок або о 4-ій дня», — каже Сікуттіні.
«Якщо ви снідаєте, і вам це підходить, то не треба нічого змінювати. Але часто ми спостерігаємо активне підштовхування до того, щоби снідати, бо „треба“. Факти ж кажуть, що зовсім ні», — підсумовує вона.