
Чисте харчування. У світі набуває популярності нова скандальна дієта
Розглядаємо основні принципи чистого харчування
Середземноморську дієту і дієту Дюка скинуто з Олімпу. Тепер світ захопився зовсім іншими дієтами. Одна з них називається "чисте харчування" — сьогодні це друга за популярністю дієта в США. Спробуємо розібратися, що це за дієта і наскільки вона корисна.
Відповідаючи на перше і найочевидніше питання про чисте харчування, можна відразу сказати, що йдеться не про те, що їжа має бути добре вимита (це справедливо для будь-якої дієти). І не про духовну чистоту продуктів харчування (хоча тут є свої застереження, див. нижче).
Термін чисте харчування виник у зв’язку з прагненням харчуватися тільки натуральними продуктами, виключаючи таке «зло» як рафінований цукор.
Межі дієти чистого харчування злегка розмиті. В інтернеті можна зустріти кілька описів, які де в чому суперечать один одному.
Наприклад, деякі блогери наполягають на жорсткій версії дієти, яка передбачає повну відмову від молочних і борошняних продуктів і навіть перехід на сироїдіння.
Через це навколо чистого харчування вже розгортаються численні скандали. Так, у Великобританії дослідження свідчать, що радикальні різновиди дієти призводять до суттєвих проблем зі здоров’ям молодих жінок, які надивилися на зірок Instagram.
Зокрема, у багатьох жінок фіксують нестачу кальцію через відмову від молочних продуктів.
Однак, не будемо вдаватися в крайнощі.
У цій статті ми розглянемо сім кроків, які приведуть вашу дієту у відповідність з ідеологією чистого харчування без радикальних елементів.

1 Налягайте на овочі та фрукти
В одному більшість дієтологів одностайні. Чим більше у вашій дієті овочів і фруктів, тим здоровіші ви будете.
Овочі і фрукти багаті вітамінами, мінералами, клітковиною і поживними речовинами
Дослідження показують, що овочі та фрукти захищають клітини від руйнування, і навіть запобігають раку.
Свіжі овочі та фрукти — ідеальний компонент дієти чистого харчування.
Найчастіше адепти чистого харчування діляться порадою готувати салат із зелені плюс овочів як мінімум трьох різних кольорів. Такі салати вважаються найкориснішими.
2 Уникайте перероблених продуктів харчування
Сосиски, консерви, кетчупи
Це суперечить принципам чистого харчування, яке пропагує передусім вживання більшості продуктів у стані, наближеному до первозданного.
3 Уникайте рослинної олії і спредів
Рослинна олія, маргарин і різні спреди протипоказані, якщо ви хочете дотримуватися чистого харчування. У більшості випадків їх виробляють шляхом хімічної ексктракціі. Це — перероблені продукти з високим вмістом трансжирів. Згідно з численними дослідженнями, це — прямий шлях до набору ваги, захворювань серцево-судинної системи і раку.
4 Забезпечте себе натуральними рослинними жирами
Тим часом, рослинні жири в помірних кількостях корисні для організму. І чисте харчування передбачає їх помірне споживання.
Включіть у свій раціон жирну рибу, горіхи й авокодо. Невеликі дози оливкової олії також допустимі.
5 Відмовтеся від цукру
Начебто очевидна порада. І здавалося б, її дуже легко дотримуватися — просто припиніть класти цукор у чай або каву, не пийте солодку газовану воду і не їжте цукерки.
Але є і підводні камені.
Цукор дуже часто використовують у продуктах, які здавалося б не повинні його містити. Наприклад, у кетчупах, соусах, йогуртах
Переходячи на чисте харчування, привчіть себе читати етикетки в супермаркеті, перш ніж класти той чи інший товар у кошик. Ви будете здивовані, як багато продуктів, які ви вважали нешкідливими, насправді містять цукор.
6 Попрощайтеся з алкоголем
Зрозуміло, червоне сухе вино в невеликих кількостях, все ще вважається корисним для здоров’я.
Однак, це — єдиний алкоголь, який вважається допустимим у межах чистого харчування.
Адепти цієї дієти посилаються на численні дослідження, які свідчать, що алкоголь навіть у помірних дозах викликає численні проблеми зі здоров’ям, зокрема розлад травлення, хвороби печінки і серцево-судинної системи, ожиріння
7 Полюбіть воду
Вода — звичайнісінька питна вода — повинна стати вашим основним напоєм протягом дня.
Мова не йде про те, щоб пити немислимі 3−4 літри води щодня, як проповідують деякі радикальні дієти. Досить просто дотримуватися нормального питного режиму протягом дня і пам’ятати про головне правило — пити потрібно чисту воду. Ані газована вода (навіть дієтична), ані соки (навіть натуральні) не можуть бути альтернативою простій воді.
Згідно з дослідженнями, чиста вода допомагає підтримувати нормальну вагу і обмін речовин в організмі.
Кава і чай можуть вважатися помірно корисними напоями, проте, їх слід розглядати лише як доповнення до питного режиму, а не як його основну частину.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.