Вживання алкоголю є небезпечним для молоді в будь-якому випадку. Але для людей старше 40 є хороші новини

18 липня, 12:51
Чоловіки частіше споживають небезпечну кількість алкоголю, ніж жінки (Фото:Wil Stewart / Unsplash)

Чоловіки частіше споживають небезпечну кількість алкоголю, ніж жінки (Фото:Wil Stewart / Unsplash)

Нове дослідження, профінансоване Фондом Білла та Мелінди Гейтс, показало, що алкоголь шкідливий для молодого організму майже у будь-якому обсягу. Однак для людей, старших за 40, є певні позитивні моменти.

Дослідження опубліковано в науковому журналі Lancet.

Вчені з'ясували, що для молодих людей віком від 15 до 39 років користь для здоров'я від вживання алкоголю є нульовою — існують лише ризики. Щоб не завдати шкоди своєму організму, можна випити "трохи більше однієї десятої стандартного напою". Так званий стандарт у розумінні вчених – це приблизно 100 мілілітрів вина або 360 мілілітрів пива. Тобто випивати можна трохи більше 10 мл вина та близько 40 мл пива.

Відео дня

У той же час, для людей старше 40, які не мають серйозних проблем зі здоров'ям, щоденне вживання алкоголю може принести деяку користь, знизивши ризик серцево-судинних захворювань, інсульту та діабету. Головне — не переборщити, уточнюють вчені: за день не варто випивати більше двох келихів вина.

Також дослідження показало, що чоловіки частіше споживають небезпечну кількість алкоголю ніж жінки.

Ця робота є частиною глобального дослідження Глобальний тягар хвороб, який проводиться з 1990 року та використовує дані мешканців 204 країн. У науковому журналі Lancet його описують як "найбільш всебічну спробу зрозуміти, як змінюються проблеми зі здоров'ям у всьому світі".

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X