Час боятися? Лікарі в Китаї повідомили про першу смерть людини від вірусу мавпи B

20 липня 2021, 17:46
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ветеринар в Китаї помер після того, як заразився надзвичайно рідкісною вірусною інфекцією, яка зазвичай вражає мавп.

53-річний ветеринар — перший відомий випадок захворювання людини цим вірусом, який називається вірусом мавпи B на території Китаю, зазначили медики.

Згідно зі звітом Китайського центру з контролю і профілактики захворювань ця людина працювала ветеринаром в інституті в Пекіні, який спеціалізується на експериментальних дослідженнях на приматах.

Відео дня

На початку березня він розтинав двох мертвих мавп. Через місяць у нього підвищилася температура, з’явилися нудота, блювота і неврологічні симптоми. Незважаючи на лікування в декількох лікарнях, 27 травня чоловік помер.

Лікарі діагностували у людини вірус мавпи B, також відомий як герпес мавп. Вірус найчастіше вражає макак і зрідка зустрічається у людей — за даними Центрів США з контролю і профілактики захворювань (CDC) з моменту його відкриття в 1932 році було зареєстровано всього 50 випадків зараження людини цим вірусом.

Але коли вірус «перестрибує» від мавп до людей, він почасти буває смертельним — з 50 інфікованих осіб 21 померла. Більшість випадків захворювання людини сталося у людей, які працюють з мавпами, наприклад — ветеринари або приматологи.

Цей вірус дуже повільно поширюється між людьми. За даними CDC, був зареєстрований лише один випадок передачі вірусу B від людини іншій людині.

Вважається, що новий коронавірус виник із зоонозного джерела, тобто перейшов від тварин до людей. Але для вірусу B люди — це «глухий кут», вважає доктор Ніколаус Остеррідер, декан коледжу ветеринарної медицини та наук про природу в Гонконзі.

Проте китайські чиновники охорони здоров’я заявили: новий звіт передбачає, що вірус «може становити потенційну зоонозну загрозу» для людей, які працюють з мавпами; і тому необхідно «посилити спостереження за лабораторними макаками і робітниками в Китаї».

Вірус мавпи B належить до сімейства вірусів, званих герпесвірусами, — до того ж сімейства, яке включає простий герпес людини 1, який зазвичай викликає герпес, і простий герпес 2, який викликає генітальний герпес.

Раніше НВ писав, що дослідники виявили новий собачий коронавірус в зразку мазка, взятого у дитини з Малайзії з діагнозом пневмонія в 2018 році.

Якщо буде підтверджено, що вірус спричиняє захворювання у людей, це буде восьмий відомий коронавірус людини і перший, про який відомо, що він походить від собак, кажуть дослідники з Університету Дьюка в США.

Однак дослідження не може довести, чи справді коронавірус собак викликав пневмонію у дитини або причиною був інший мікроб — дитина також була інфікована риновірусом, який викликає застуду у людей. І навіть якщо собачий вірус дійсно викликав хворобу цього пацієнта три роки тому, невідомо, чи може цей коронавірус, який генетично схожий на інші собачі коронавіруси, поширюватися між людьми.

«Наскільки поширений цей собачий вірус і чи може він ефективно передаватися від собак до людей або між людьми, ніхто не знає», — сказав доктор Грегорі Грей, професор медицини, глобальної охорони здоров’я і гігієни навколишнього середовища в Університеті Дьюка.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X