Вдало ізолювались. Боротьба з коронавірусом запобігла спалаху рідкісного захворювання
Соціальне дистанціювання не тільки допомогло уповільнити поширення COVID-19, але і, ймовірно, запобігло спалаху рідкісного м’язового синдрому.
Вчені з США підрахували, що передбачений спалах загадкової паралізуючої хвороби в 2020 році не сталася, багато в чому — через коронавірус.
Стан, про який йдеться, називається гострим млявим міелітом (ГММ). Це неврологічне захворювання, схоже на поліомієліт, в основному вражає дітей, викликаючи м’язову слабкість і, в деяких випадках, постійний параліч і навіть смерть.
Протягом десятиліть випадки ГММ були дуже рідкісними, але в останні роки в США та інших країнах відбулися більші спалахи, які, мабуть, повторюються кожні два роки.
Ряд попередніх досліджень пов’язали ГММ з рідкісним вірусом, який називається ентеровірусом D68 (EV-D68), і, хоча ще не відомо, як вірус проявляє симптоми ГММ-хвороби, збіги спалахів цієї пари змусили дослідників думати, що вони майже напевно пов’язані.
У новому дослідженні група на чолі з першим автором і розробником моделей інфекційних захворювань Санг У Паком з Прінстонського університету відстежувала закономірності випадків EV-D68 в період з 2014 по 2019 рік, при цьому вірус значно частіше зустрічі в парні роки — 2014 року, 2016 і 2018, що, можливо, пов’язано з кліматичними факторами. Згідно з цими даними, до 2020 року очікувався ще один удар.
«Ми передбачили, що великий спалах EV-D68 і, отже, спалах ГММ, все ще можлива в 2020 році при нормальних епідеміологічних умовах», — пояснюють дослідники.
Однак, епідеміологічні умови 2020 року було зовсім звичайними, і очікуваного комбінованого удару EV-D68 і ГММ так і не відбулося. У США — країні зі значно більшою кількістю випадків COVID-19, ніж в будь-якій іншій країні - сукупний вплив політики фізичного дистанціювання, карантину та ізоляції, а також локдаунов, схоже, не тільки зменшило поширення вірусу SARS-CoV-2, а й вірусу EV -D68.
«Наш попередній аналіз показує, що реакція на пандемію COVID-19, ймовірно, вплинула на динаміку спалахи EV-D68 2020 року», — пишуть автори. За даними дослідників, в 2016 році було 153 випадки ГММ, в 2018 році - 238, а в 2020 році - всього 31 випадок.
Раніше НВ писав, що вчені з університету Ессекса створили штучний інтелект, який може точно діагностувати коронавірус, аналізуючи звук кашлю людини. Він видає результат з точністю 98%.
Інструмент під назвою DeepCough3D використовує ШІ для аналізу звуків кашлю на частотах, які люди не можуть чути.
Вчені говорять, що DeepCough3D можна використовувати в додатку для смартфонів, щоб забезпечити більш зручну форму виявлення вірусу, ніж мазки з носа.
Вчені протестували його на більш ніж 8000 зразках в лікарнях Іспанії та Мексики з квітня 2020 року. Близько 2000 пацієнтів виявилися з позитивними результатами тестування на COVID-19, а решта — негативними.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.
матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.