Точність — 98%. Штучний інтелект може діагностувати коронавірус, почувши ваш кашель

10 березня 2021, 17:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з університету Ессекса створили штучний інтелект, який може точно діагностувати коронавірус, аналізуючи звук кашлю людини. Він видає результат з точністю 98%.

Інструмент під назвою DeepCough3D використовує ШІ для аналізу звуків кашлю на частотах, які люди не можуть чути. Коротко про нього написав The Next Web, а повне дослідження можна почитати в журналі IEEE Transactions on Service Computing.

Відео дня

Вчені говорять, що DeepCough3D можна використовувати в додатку для смартфонів, щоб забезпечити більш зручну форму виявлення вірусу, ніж мазки з носа.

Вчені протестували його на більш ніж 8000 зразках в лікарнях Іспанії та Мексики з квітня 2020 року. Близько 2000 пацієнтів отримали позитивні результати тестування на COVID-19, а решта — негативні.

Дослідники також використовували DeepCough3D для класифікації кашлю за трьома рівнями тяжкості, що може допомогти фахівцям в галузі охорони здоров'я розподіляти ресурси — наприклад апарати ШВЛ.

Тепер вони планують провести інтервенційні дослідження з технологією і працювати над більш широким випуском та сертифікацією інструменту.

Доктор Хав'єр Андреу-Перес впевнений, що цей інструмент може «змінити правила гри» в тому, як ми боремося з пандемією: «Він набагато менш інвазівний, ніж більшість інших тестів на COVID-19, а також пропонує швидкі результати, відкриваючи шлях до рішень для попереднього скринінгового тестування».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X